close

Pokud se chystáte na rekonstrukci staré , nebo pokládání zcela nové podlahy a přemýšlíte , zda zvolíte některou z variant té plovoucí , nabízíme vám pár faktorů, které by moli ovlivnit vaše rozhodování .

Pravdou je , že v současnosti pominulo šílenství z podlah tohoto typu a nejsou ničím výjimečným , ale stále však patří díky své cenové dostupnosti , jednoduché instalaci a nenáročné údržbě k nejvyhledávanějším .

shutterstock_105741656

Její název se odvozuje od nepevného a nezávislého spojení s nosnými částmi budovy , od stěn si drží odstup , neváže se na stropní konstrukci , což znamená , že není zcela spojena s podkladem , proto se nenechá tak snadno ovlivnit fyzikálními či chemickými změnami. A tady začínáme s pozitivy . Nenáročná montáž umožňuje vynoviť si místnost v bytě nebo domě i za jeden den bez pomoci odborníků , takže instalace se vám spolu s nevalnou cenou podlahy zaokrouhlí na přijatelnou sumičku . Obrovskou výhodou je nenamáhavou výměna tohoto stylu podkladu za jiný přičemž stavební zásahy nebudou rozsáhlé ale minimálně . Spolu s podlahovým topením působí ještě útulnější než obvykle a když ji v tomto případě porovnáme s dlažbou , je opravdu teplejší .

Záporem je , že se nesmí dávat do vlhkého prostředí jako koupelna , a nedoporučuje se do místností jako kuchyně , kde by mohlo častěji docházet k jejímu poškození . Odradit od ní by vás proto mohla malá odolnost vůči kolísání teploty , vlhkosti či zatečení , které může způsobit její vyboulení , má také horší izolaci vůči hluku a neměla by být bodově zatěžována těžkými předměty či mohutným nábytkem.

Vzpomínali jsme pokládání podlahy na vlastní pěst , ale pokud se to chystáte dělat poprvé bez předešlých zkušeností , je vhodné poradit se s profesionálem nebo nechat položit podlahu někomu , kdo se v tom skutečně vyzná . Jinak hrozí , že jí ukřivdil obviňováním z Rozpínání as tím spojeným vznikem mezer , za které ona nemůže.

The author mata.l

Leave a Response