close

Při představě vašeho budoucího domu vidíte stavbu jako celek. Víte , že chcete velkou zahradu av odstínu barvy fasády máte dávno jasno . Kromě rozlohy a půdorysu řešíme i vzhled , tedy v neposlední řadě jeho architekturu. Nezapomínejte však , že neodmyslitelnou součástí je střecha , která udává celý charakter obydlí .

V dnešní době máme téměř neomezený výběr možností , ale přesto musíte dříve než se definitivně rozhodnete zvážit, zda zapadá do okolního prostředí . Území , ve kterém plánujeme bydlet může být památkově nebo urbanisticky důležitou zónou , takže se budete muset přizpůsobit krytinou , i výškou.

shutterstock_159203582

Investice do správné výstavby , kvalitního materiálu a nesklouznutí k provizorním řešením zase hraje roli v budoucnosti, abyste v konečném důsledku nemuseli podstupovat její předraženou rekonstrukci , která je často finančně i organizačně náročný úkol a bude vás stát více než poctivá příprava a důslednost.

Šikmá nebo plochá?

Jedna či druhá , obě splňují stejnou funkci – ochranu interiéru před nevyzpytatelným počasím . Ne jen váš vkus ale především typ stavby , půdorys domu či terén pozemku jsou při navrhování střechy důležitými faktory .

V horském prostředí je jedinou volbou šikmá střecha , přičemž její sklon se pohybuje v rozmezí od 5 do 45 stupňů. V rámci této kategorie rozlišujeme ještě pultové , sedlové a mansardové . Materiál nosné konstrukce či krytiny je na vás , ale při tomto typu si vyžádá vyšší náklady na její realizaci . Výhodou je ale podkrovní prostor , odolnost vůči atmosférickým srážkám a dlouhá životnost .

Použitím ploché střechy , které disponují sklonem od 0 do 5 stupňů , se elegantně odkrývá jedinečný prostor na její využití na víceúrovňové bydlení s terasami a střešními zahradami co hraje ve prospěch ekologie a mikroklimatu . Její rychlá montáž také vyžaduje méně fyzické námahy a investic.

Ať už holdujete některému typu více , nebo méně , nezapomínejte , že aby sloužily jako mají , potřebují profesionální a pravidelnou údržbu.

The author mata.l

Leave a Response