close
Spolupráce

Kam uložit zahradní náčiní, když udeří zima? Skladovací kontejner z odolného plechu je skvělé řešení

kovobel

Zima je pro zahradu časem, kdy se toho mnoho neděje, příroda odpočívá a i vy si můžete oddechnout od typických zahradnických prací, které jsou jinak nezbytné. Právě vaše zahradní technika v tomto období vyžaduje správné uskladnění, aby se zabránilo možnému poškození vlivem nepříznivých vnějších podmínek, jako je třeba mráz nebo vlhko.

Uskladnění nářadí nebo sekačky tedy neberte na lehkou váhu a zaměřte se na to, aby měly kde v poklidu vyčkat, než je zase na jaře budete potřebovat. A pokud nemáte vhodnou kůlnu nebo sklad, můžete využít montovaný skladový kontejner, která má celou řadu výhod.

Materiál, který odolá i nepřízni počasí

Typicky je zahradní přístřešek dřevěnou konstrukcí. Jenže ukazuje se, že dřevo není zrovna ideální materiál, pokud vám jde o stoprocentní ochranu před chladem i vlhkem. Naopak skladovací kontejner vyrobený z plechu dovede perfektně odolávat větru i vydatnému dešti. Výhodou je bezpochyby i to, že se jedná o pozinkovaný plech, který tedy nevyžaduje pravidelné nátěry a zvláštní péči. Je to tedy v podstatě bezúdržbový přístřešek, který uskladní nejen nářadí, náčiní a stroje, ale klidně i kola nebo vaše další sportovní vybavení.

Jak přístřešek nejlépe využijete?

Určitě se nemusíte bát, že by plechový kontejner nenašel na vaší zahradě využití. Vždyť sekačka, různorodé náčiní nebo zahradní technika zaberou spoustu místa a venku rozhodně zůstat nemohou. Stačí pár týdnů na vlhku a dočkáte se akorát nehezké koroze.

Pokud vám v přístřešku ještě zbude místo, můžete zde uložit klidně i dřevo na zimu nebo jej dokonce mít i jako garáž. Možností je skutečně mnoho, záleží jen na vás a vašich potřebách.

Výroba kontejnerů tohoto typů je doménou společnosti Kovobel. Nabízí více než 50 let zkušeností v tomto oboru, pracují s těmi nejlepšími materiály a snaží se tvořit skladové kontejnery s důrazem na kvalitu a co nejširší možnosti využití. Jejich největší výhodou je především snadná montáž a opětovná demontáž, složit je zvládne každý a nabízí velmi variabilní rozměry.

Zdroj obrázku: Kovobel

The author Dalibor Navrátil

Leave a Response