close

Chcete vašemu domovu dodat větší pocit klidu, harmonie a pozitivní energie? Pak je nejvyšší čas se zaměřit na spirituální a esoterické předměty a dekorace, se kterými takového pocitu určitě můžete dosáhnout. Stačí jen vědět, který z těchto prvků zvolit, a umístit ho jako krásnou dekoraci na správné místo ve vašem interiéru.

Ať už se rozhodnete jít kteroukoliv cestou a zvolíte si jakýkoliv předmět, intuice vás vede správným směrem. Dobře totiž uvnitř sebe víte, který předmět vám přináší pocit rovnováhy a klidu. Pro někoho to mohou být třeba jen krásné svícny, které vykouzlí intimní atmosféru v prostoru, jiní potřebují přesně stanovené rituální předměty pro dosažení pohodového prostoru.

Esoterika není jen pro vědmy

Už dávno neplatí, že spirituální a esoterické záležitosti patří jen do temných zákoutí vědmy nebo duchovních lidí, kteří věří na vyšší sílu nebo se tomuto odvětví více věnují. Krásné dekorace tohoto typu jsou v dnešní době již více komerční, a tak se objevují i v moderních interiérech, alespoň jejich náznak nebo napodobenina.

Lapač snů

Tento indiánský předmět je většinou tvořený z vypleteného kruhu, ze kterého visí peříčka a ozdobné korálky. Lidé věří, že zavěšením lapače snů se zbaví všech nočních můr a špatných energií, které se kolem spícího člověka mohou pohybovat. Proto by měl především viset v ložnici nebo v dětském pokoji poblíž postele. Není to však pravidlem, lapač snů můžete pověsit také v obytné části. Tím zkrášlíte váš obývací pokoj a dodáte tak pocit bezpečí celé rodině.

Hodně podobné jsou vyplétané kruhy technikou macramé. Tento styl se velmi rozmohl v českých domácnostech, Provázková textilie různých barev je krásných, dekorativním prvkem na zdi. Může být skvělou ozdobou u komody nebo třeba v chodbě u vstupních dveří.

Soška anděla

Nejrůznější sošky nadpřirozených bytostí nebo bohů si lidé staví na dominantní místa ve svém obydlí ji po tisíciletí. A není divu, takový prvek totiž přináší útěchu a bezpečí pro celou rodinu. Pocit harmonie vám může přinést například dekorativní soška anděla, která je v domácnostech velmi oblíbená.

Na trhu najdete nejrůznější druhy andělů, v dnešní době jsou opravdu krásné a propracované. Na výběr máte dokonce z mnoha andělů znázorňující různé povolání i postoje k životu. Když se na takovou sošku podíváte během všedního dne, zavládne ve vás teplo a pocit klidu.

Minerály a drahé kameny

Kameny všeho druhu se těší velké oblíbenosti již řadu let. Lidé věří, že síla kamenů je mocná. Podle nich dokáží chránit celý prostor i členy rodiny, můžete s nimi zahnat chmury, špatné myšlenky nebo dokonce nějaké zdravotní potíže. Každý kámen má jinou vlastnost a schopnost, proto se v domácnostech objevuje mnoho druhů.

Připravte pro vámi vybrané kameny a minerály speciální místo na komodě, kde se budou krásně vyjímat.

Solné lampy

Mezi odvětví svíček a svícnů patří také solné lampy. Ty vypadají v potemnělém prostoru velmi magicky a intimně. Dodají celému interiéru na skvělé atmosféře a vše rodina bude za takové dekorativní kousky opravdu ráda. Při pohodové hudbě a rozsvícených svíčkách v solné lampě si užijete ten pravý klid a chvíli relaxu, kterou byste správně v domově měli pociťovat.

Čakrový závěs

Mezi další spirituální a zároveň dekorativní prvky patří i křišťálové čakrové závěsy. Ty jsou vytvořené ze zavěšených různě barevných sedmi křišťálů. Hází kouzelné odlesky, které projasní celý prostor a dodají mu hodně pozitivní energie.

Lapač slunce

Stejně jako existuje lapač snů, i lapač slunce vás jistě hned odzbrojí svou originalitou. Tento jedinečný prvek je tvořený z mnohoúhelníkového křišťálu. Ten díky mnoha hranám a svitu slunečních paprsků dodá celému prostoru více světla a zajímavých odlesků. 

Ať už se rozhodnete pro kterýkoliv dekorativní prvek s nádechem spirituality, nebudete litovat. Dekorace se totiž stane součástí prostoru, který bude tím pádem mnohem více osobitý a přívětivý.

Zdroj foto: www.freepik.com

Tags : dekoraceesoterikalapač snůsošky

The author Michaela

Leave a Response