close

Stále více lidí může pracovat díky dnešnímu modernímu světu technologií a komunikačních vymožeností , o kterých se nám před půlstoletím ani nesnilo , z pohodlného gauče. Ať už patříte k této skupině , nebo jste jen poctivým zaměstnancem , který si práci bere často domů , určitě potřebujete prostor . Bohužel , v prvotním dispozičním řešení bytů se ne vždy s pracovnou počítá , proto jsme nuceni alternovat a předělávat .

To , že můžete vydělávat , aniž jste docházely do firemní kanceláře má sice svá pozitiva , ale zároveň i nevýhody . Domácí pracovna má být místem , kde se budete moci plně soustředit na povinnosti a tak pracovat efektivně bez rušivých vlivů. Proto se nedoporučuje zanedbat její ergonomii , která hraje podstatnou roli při vašem výkonu .

Investovat do kvalitní výbavy pracovny se určitě vyplatí. Zejména co se nábytku týče . Židle nemá plnit jen estetickou ale i zdravotní funkci , protože na ní strávíte hodně času . Jejich tvar , provedení a materiál rozhodují o tom , zda se budete cítit příjemně . V úvodu zmíněný gauč sice přináší největší komfort , ale příliš velké pohodlí snižuje soustředění a vybízí k lenošení , takže raději vsaďte na moderní varianty s anatomicky tvarovaným sedadlem , které zajišťují dynamické sezení , snadnou změnu polohy trupu , regulování hloubky či výšky. Namísto klasického čalounění se zvyknou používat gely , které jsou s kombinací praktické synchronní mechaniky a dvojitých otočných koleček přinášejících snadnou pohyblivost šetrnou k podlahovým krytinám tou pravou volbou .

Stejný důraz klaďte na pracovní stoly , které musí poskytovat dostatečný prostor pro provádění všech potřebných činností. Velikost a výška desky by měla být maximálně přizpůsobena vašim potřebám . Nezapomínejte i na technické vybavení pracovny, pro které bývají speciálně navrženy nástavby na monitory , otvory na kabely , výsuvné desky pod klávesnici a myš , či otočné díly s prostorem pro tiskárnu .

Úložné prostory mají poskytovat dostatek místa pro přehledné uskladnění pracovních pomůcek . Mobilní kontejnery , zásuvné díly , organizéry a dělící příčky pomohou nenáročně roztřídit kancelářské složky. Prostor šetří závěsné regály či police . Nejvyšší pozici v tabulce praktičnosti a dostupnosti by však získali univerzální mobilní stolky s nastavitelnou plochou .

mata.l

The author mata.l

Leave a Response