close

Určitě jste se již i vy několikrát zoufale přemýšleli jak nenápadně zakamuflovat popraskané omítku . Praskliny na zdech nejsou ničím výjimečným , ale i tak nás dokážou pokaždé pořádně naštvat . Jakoby nám malý nepřející skřítek přes noc provokativní maloval křivolaké cestičky napříč celou obývákem . No zklameme Vás . Lov na škodolibého trpaslíka podnikat nemusíte , protože skutečnou příčinou není tak snadno řešitelný problém.

shutterstock_156173843

Hlavním důvodem , proč nás trápí takové interiérové estetické nedostatky je fakt , že stavba během celé své životnosti přirozeně pracuje jako každá jiná hmota . Pokud se k tomu přidruží nepříznivé podmínky prostředí či vnější vlivy narušující stabilitu obydlí , tak se s krásnými stěnami můžete nadobro rozloučit . Pnutí totiž způsobuje nepěkné trhliny , o které je třeba se dostatečně starat . Při panelových konstrukcích vznikají pravidelně v rozích místností a stropě. Mnoho lidí praktikuje zatírání sádrou , broušení či malování , ale ani jedno nevede k vytouženému úspěchu , protože spletité obrazce se zvyknou objevit znovu.

Kvůli tomuto mají majitelé domů oprávněný strach z nástaveb , protože dům ještě více sedá . Na rozsáhlém poškození se podílí i nevhodný a nekvalitní stavební materiál , topení , nesprávný výběr zateplení , oken , zda obecná kondenzace vodní páry způsobující vydouvání a následné praskání omítky , se kterým si musíme dát rady dřív , než bude pozdě . Jak na to

Hledat malého vetřelce tedy nemusíme , ale identifikovat typ praskliny ano . Při prohlídce místa činu buďte obezřetní a všímavý vůči jejich rozměrům , protože od hloubky a délky spár závisí náročnost a způsob rekonstrukce.

Ty menší , které jsou okem těžší viditelné se podceňovat opravdu nevyplácí , protože ty při opravě způsobují nejvíce problémů, protože vyžadují zatmelení za pomoci síťky a zároveň velkou dávku trpělivosti . Při trhlinách nad 2 mm se můžete bez obav spolehnout na tmel na bázi akrylátu . Po jeho použití však musíme kvůli jeho nesnášenlivosti s barvou na stěnu aplikovat stěrku , kterou následně obrousíme a zatřeme . Předcházet větším prasklinám nám umožní jedině vložení drátu z nerezavějící oceli , které pomůže kompenzovat pracování budovy.

mata.l

The author mata.l

Leave a Response