close

Místnost prozářená neutrální bílou barvou dodává celému bytu odlišnou atmosféru. Klid ale zároveň energii. Do nosu vám udeří známá vůně dřeva a jemná levandulová aroma. No něco tomu ještě chybí. Že by chuť čerstvě upečeného koláče od babičky? I takto se dá charakterizovat styl, který je příjemnou kombinací starého a nového.

shutterstock_126406373

Shabby Chic

Podobně jako vintage a venkovském stylu, i tento je romanticky pojatý, s kapkou nostalgie, připomínající starobylé domovy provensálského Francie – luxusní textilie spojené s dřevem ze slonovinové kosti, bílé záclony na oknech, květináče s květinami a důraz kladen na detaily, které tvoří neohistorický celek . I takto by se dal charakterizovat jeden z nejoblíbenějších nábytkářských trendů.

Tento dekorační styl má kořeny hluboko v 16. – 17. století. Srdečný, s květinovým nádechem, původem z anglického venkova, kde byl typický vybledlými tkaninami kouřové barvy a starým opotřebovaným rustikálním nábytkem. Vznikl jako reakce na drahé bytové zařízení, které byly dostupné pouze pro vyšší třídu. Shabby Chic se stal znovu do popředí roku 1980, a od té doby je vnímán jako velmi populární žensko-romantický neoštýl.

Veranda s proutěným křeslem, z níž se vchází do interiéru rozjasnění bílým, sedřeným nábytkem s patinou, vybledlými pastely, lněnými povlečení, starými stříbrnými svícny a vzory, při jejichž výrobě se fantazii nekladou žádné meze. Je tohle i vaše jednoduchá představa útulného bydlení?

mata.l

The author mata.l

Leave a Response