close

Tato místnost už dávno neslouží jen k vykonávání potřeby jako v minulosti , ale je jakousi oázou soukromí a odpočinku každého z nás . Relaxovat v napuštěné vaně při svíčkách , nebo přemýšlet po rušném dni v horké sprše a to vše v obklopení nové koupelny . Pokud dáte na naše rady , víme jak vám pobyt v ní ještě více zpříjemnit .

shutterstock_118024501 (1)

V první řadě myslíte rozlohou a celkovým uspořádáním prvků na počet osob , které ji budou využívat tak , abyste se v ní všichni cítili pohodlně . Rodiny nad čtyř členů si jen stěží vystačí s jedním umyvadlem . Ať už si vyberete sprchový kout , vanu nebo obě , zachovejte uličku mezi jednotlivými kusy nábytku v šířce nejméně 65 cm . Tentýž odstup platí o umístění umyvadla od vstupních dveří . Pokud jste podlehli trendům a chcete vyzkoušet výdobytky moderní doby jako je sauna , hydromasážní sprchy či chromoterapie , promyslete si , zda nebudete příliš zaneprázdněn abyste je naplno využili , protože vytížený člověk si jich vlastně ani nemá kdy pořádně vychutnat , při použití spotřebují množství energie a to nemluvíme o náročné údržbě , kterou vyžadují i přesto , že se často nepoužívají . Při výběru koupelnového nábytku proto dbejte i na kvalitu materiálu , který by měl mít vodě odolný povrch , hrany ošetřené proti vnikání vody a nerezavějící kování .

Co se týče úložného prostoru , doporučujeme zajistit si ke skříňkám a poličkám se vší drogerií , ručníky a čisticími prostředky dobrý přístup . Přeplněné zavíratelné skříňky nebo otevřené poličky zařiďte co nejpraktičtější , takže předměty na každodenní hygienu umisťujte v oblasti trupu a očí , tak abyste zbytečně nenačahovali přes pračku či sušičku . Ušetří vám to čas i nervy .

Při zařizování určitě prožijte delší chvilku nad výběrem obkladu a podlahy . Právě nimi dodáte koupelně osobitý charakter. Květinové vzory , pestrobarevné mozaiky , které nikdy nevyjdou z módy , zlaté či stříbrné aplikace , matné nebo lesklé . Vyberte si vašemu srdci nejbližší , ale dlažba by měla být odolná a hlavně protiskluzová .

Celkový dojem dotvářejí zrcadla , osvětlení a barvy , které při vhodné kombinaci dokážou s prostorem udělat hotové divy . Velké koupelně dodají útulnost teplé odstíny , tu malou opticky zvětší světlé barvy a lesklé prvky.

The author mata.l

Leave a Response