close

Do čeho se opravdu v současnosti vyplatí investovat? Ano, možná i do zlata, ale v tomto případě si řekneme více o šetření našich financí v oblasti kvalitních plastových oken, které bývají nejcitlivějším místem úniku tepla v chladných měsících, které nám stále netrpělivější vyklopkávajú na dveře.

shutterstock_67490194

V prvé řadě věnujte pozornost materiálu, který vyškolený odborníci testovali na vodo-a vzduchotěsnost, tepelněizolační vlastnosti a tlumení vnějšího hluku. Porovnávání výsledky kvality ukázaly, že mezi novými plastovými a spolehlivými dřevěnými okny jsou jen nepatrné rozdíly. Výhody jednoho, či druhého, musí zvážit každý sám. Zaujmout vás může nižší cena plastových oken, které jsou méně náročné na péči, ošetřování a údržbu. Dřevěné rámy jsou horľavejšie, ale při požáru z nich neunikají jedovaté látky a přestože jsou náchylné na mechanické poškození, určitě se z nich škrábance odstraňují méně komplikovaně než z plastu. Vše závisí na povrchové úpravy as tím spojenou pravidelnou obnovou nátěru. Bouchnout po kapse byste se museli pokud vám imponují moderní, efektní a rozměrné hliníkové konstrukce, které jsou však pro ekology noční můrou.

Pokud toužíte po různorodosti, kombinované profily využívají kladné vlastnosti i dvou materiálů dohromady. Jednoznačný lídr se však v této branži vyhodnotit nedá, proto vše vsaďte na intuici a vlastní vkus.

The author mata.l

Leave a Response