close
Spolupráce

Olej do difuzéru: Objevte tu nejpříjemnější vůni, kterou si zútulníte domov

Difuzér představuje skvělý doplněk interiéru. Dokáže příjemně provonět jakoukoli místnost, stačí si jen vybrat oblíbenou vůni. A pokud s výběrem zatím otálíte, přinášíme vám tipy, jak vybrat to pravé.

Provoněný interiér

Vůně dokáže být uklidňující, s pomocí aroma difuzéru si užijete ještě příjemnější relaxaci po náročném dni. Nabízí se různé typy zařízení, nicméně nejdůležitější je vybrat ten správný olej do difuzéru. Pro pořádný odpočinek se skvěle hodí levandulový olej, který uklidňuje. Naopak trochu povzbudit a zlepšit náladu dokáže citrónová vůně. Pokud potřebujete spíše nabudit, volte peppermint nebo eukalyptus. Ty jsou skvělé i pro uvolnění dýchacích cest. Vyzkoušejte různé varianty a objevte to, co vám nejvíce voní.

Vůně pro děti

Difuzér se hodí zejména do obývacího pokoje, ale pořídit ho můžete i dětem. Výhodou je, že dodávají vůni a k tomu také mohou zvlhčovat vzduch. Díky tomu je v interiéru příjemnější prostředí. Stačí jen obstarat zvlhčovač vzduchu pro děti a vybrat esenciální olejíček. Myslete na to, že zejména pro menší ratolesti mohou být některé vůně poněkud dráždivé. Je proto lepší vyhnout se mátě, eukalyptu a podobně – raději volte jemné a sladké vůně.

Umístění difuzéru

Abyste si mohli užívat všechny benefity, je důležité zvolit správné umístění pro difuzér. Výběr místnosti záleží jen na vás, vůně vám může pomoci i snáze usínat. Výkonnější modely dokáží provonět rovnou celý interiér. Je důležité vybrat místo, kde se vůně bude dobře šířit. Vyhněte se však průvanu a větrákům – spotřeba oleje se zvýší, přičemž vůně nebude tak výrazná. Věřte, že tento malý doplněk může výrazně zvýšit váš komfort – vůně domova je totiž důležitá.

Vůně má velký vliv na naši náladu, esenciální oleje přitom mohou i ulevit od ucpaných dutin. Difuzér navíc může sloužit i jako zvlhčovač – celkově tak zvýšíte kvalitu vzduchu v domácnosti, abyste se cítili lépe.

Zdroj náhledové fotografie: auremar / stock.adobe.com

The author Dalibor Navrátil

Leave a Response