close

Jestli se chcete přestěhovat v klidu a bez zbytečného stresu, začněte plánovat už měsíc dopředu. Někdy v té době si promyslete, jestli zavoláte profesionální firmu, nebo zvládnete stěhování sami. Také si poznamenejte, s čím vám pomůžou přátelé. Zjistěte si, kde vezmete dostatek obalů a jak velké auto budete na stěhování potřebovat.

Je také vhodné sepsat si všechna místa, kde budete muset nahlásit změnu adresy. Kromě zaměstnavatele, pojišťovny a dalších institucí jsou to především finanční ústavy, u nichž máte případné závazky, kde je nutné nahlásit změnu adresy, ať se vyhnete nepříjemnostem.

Než zabalíte, třiďte

Rozhodně nebalte věci tak, jak vám přijdou pod ruku, ale třiďte je nejen na ty, co potřebujete a ty, které již dosloužily, ale také podle místností, v nichž se budou vybalovat. Je dobré na každou krabici poznačit, co obsahuje a kam má být v novém bytě složena. Například: servis po babičce – jídelna – pozor, nerozbít!

Hlavně pokud jde o oblečení, je řádná probírka velmi žádoucí. Přece si nechcete do nového domova stěhovat zbytečné věci, do nichž se už nevejdete, nebo jste neměli v minulých měsících čas je zašít či jinak opravit.

Firma poskytne nejen auto a pracovníky

Dobrá stěhovací firma vám dokáže zajistit nejen dost velké auto a vyškolené silné stěhováky, zapůjčí vám i potřebný obalový materiál, jako jsou bublinkové fólie na křehké věci či kartonové krabice všech velikostí.

Jsou také stěhovací společnosti, které se postarají úplně o všechno: o balení, přestěhování, následné vybalení i o úklid. Stačí dát konkrétní dispozice a odjet si třeba na wellness víkend. Samozřejmě tohle stěhování “na klíč” není levné, ale přežijete ho v klidu a bez nervů. Jestliže se tedy děsíte blízkého stěhování, zvažte, jestli to za tento výdaj přece jen nestojí, a jestli není lepší udělat si hezký den s dětmi, než se stresovat, jak všechno s nimi za zády, zvládnete.

Tags : jak se přestěhovatstěhovánístěhování bez stresu

The author Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response