close
Kuchyň

Priority, kterých byste se měli držet při navrhování kuchyně

Uvažujete o přestavbě nebo se teprve chystáte na zařizování nové kuchyně? Nejzásadnějším bodem při plánování by měla být hlavně praktičnost. Nyní vám prozradíme hned několik tipů, které jsou na prvním místě při navrhování kuchyně designéry.

1. Prostor

Rozvržení místnosti je zásadním faktorem, který ovlivňuje celý design kuchyně. Nejdůležitější věcí, kterou je třeba zvážit, je, jak prostor využijete. Je vaše kuchyně malá? Zvažte menší kuchyňský ostrůvek, k němuž přidáte barové židle, abyste co nejvíce maximalizovali prostor, protože jídelní koutek v malé kuchyni nebude efektivní. Celkový design kuchyně závisí na rovnováze měřítka a proporcí.

V dnešní době jsou velkým trendem otevřené a jednoduché kuchyně jako například otevřené police, které dodají celému designu jak moderní vzhled, tak funkčnost v podobě úložného prostoru.

2. Podlaha

V dalším kroku je třeba si uvědomit, že největší plochu zaujímá podlaha, která bude mít značný vliv na design. Ta by měla být praktická a dlouhodobá. V dnešní době je velká poptávka po dlaždicích velkých rozměrů kvůli minimalizaci spár. Ideálními podlahami jsou porcelánová nebo kamenná dlažba. Co se týká barvy, držte se raději při zemi při neutrálních tónech.

3. Úložné prostory

Mezi největší problémy patří také úložné prostory, při jejichž nedostatku jsou některé kuchyně přeplněné. Dnes už designéři dokáží vytvořit moderní a elegantní kuchyně na míru s elegantními úložnými prostory. Hlavním cílem je využít i ten sebemenší prostor, díky němuž bude kuchyně vzdušná.

4. Barva

Nejlepším řešením, co se týká barvy, jsou barvy neutrální s možností přidání prvků zelené a bledě modré. Důležité je vybrat správný odstín dané barvy, který bude korespondovat především s podlahou a pracovní deskou.

5. Kuchyňský ostrůvek

Pokud to prostor umožňuje, kuchyňský ostrůvek by v kuchyni neměl chybět. Díky jeho praktické poloze nabídne také nespočet funkcí. Můžete ho využít jako varný prostor a také jako jídelní část. Kromě toho nabízí další úložné prostory.

Zdroj foto: pixabay.com

Tags : renovace

The author Michaela

Leave a Response