close
Zahrada a okolí

Terasa: Zbavte se fleků na podlaze pomocí domácích produktů

Vyhnalo vás slunečné počasí na zahradu? Jenže místo poklidné relaxace uvažujete, jak se zbavit nevzhledných stop po zimě na své terase? Poradíme vám snadné triky, pomocí nichž bude vaše podlaha terasy vypadat jako nová.

Jar na nádobí

Jestliže jsou dlaždice vaší terasy pouze lehce znečištěné a zabarvené, vystačíte si s klasickým jarem na nádobí a rýžovým kartáčem.

Tvrdé mýdlo

Terasové dlaždice můžete vyčistit i pomocí obyčejného tvrdého čistého mýdla. Stačí jej nastrouhat na struhadle a rozpustit ve vlažné vodě. Pak tuto mýdlovou směs naneste na dlaždice a nechat 15 minut působit. Nakonec vezměte zahradní hadici a dlaždice vystříkejte čistou vodou.

Prací soda

Kromě praní můžete prací sodu využít i na vaši terasu.

  • Rozpusťte lžíci sody v jednom litru horké vody.
  • Znečištěná místa touto směsí potřeba a nechte jednu hodinu působit.
  • Nakonec jako v předchozích bodech, smyjte vodou pomocí zahradní hadice.

Při práci s prací sodou je dobré myslet na rukavice a ochranu očí. Kromě toho ji nepoužívejte na přírodní kameny, pro které může být prací soda až příliš agresivní.

Voda

Možná si myslíte, že s čistou obyčejnou vodou nic nezmůžete. Opak je však pravdou. Terasu opláchněte ideálně zahradní hadicí, čímž tak změkčíte mech a řasy, které se usazují na dlaždicích. Pokud ani to nezabere, horká voda vám stoprocentně pomůže a zlikviduje také kořeny rostlin. Plevel, mech a jiné nečistoty se od podlahy krásně oddělí a vy už pak můžete terasu jen zamést.

Písek

Víte, že písek svým abrazivním účinkem dokonale zbavuje nečistot a kromě toho je také skvělým leštidlem? Proč toho tedy nevyužít? Jednoduše nasypte písek na povrch terasy a zameťte celou terasu.

Jedlá soda

Jestliže je vaše terasa z přírodního kamene, využijte k jejímu čištění jedlou sodu. Nalijte na kameny teplou vodu, znečištěná místa zasypte sodou a směs rozetřete tam, kde potřebujete. Pak už jen stačí použít čistou vodu k opláchnutí terasy.

Zdroj foto: pixabay.com

Tags : čištěnípodlahaterasa

The author Michaela

Leave a Response