close
Spolupráce

Proč se nejvíce vyplatí vinylová podlaha?

Stavět nebo rekonstruovat bydlení s sebou přináší celou řadu důležitých rozhodnutí, která musí člověk udělat – ať už jde o výběr nábytku, vybavení domácnosti nebo jiné otázky. Abyste se ve svém domově cítili komfortně, je důležitá i volba té správné podlahové krytiny. V posledních letech se stále více prosazují podlahy z vinylu, které díky svým vlastnostem mají prakticky samé přednosti.

Vinylové podlahy se hodí téměř kamkoliv

Velkým plusem vinylové podlahy je fakt, že ji můžete umístit skoro kamkoliv. Vinylová podlaha se tak hodí nejen do obývacího pokoje nebo ložnice, ale je ideální i do dětských pokojíčků, předsíní nebo do místností se zvýšenou vlhkostí, jako jsou koupelny či kuchyně. Měli byste ale zvážit, který konkrétní druh vinylové podlahy bude pro danou místnost vhodný – do některých jsou vhodnější lepené, jinde najdou svoje uplatnění spíše plovoucí nebo naopak volně položené.

Důležitý je výběr správného druhu

Pokud je v místnosti umístěno podlahové vytápění, měli byste dát přednost lepené vinylové podlaze – bude mít totiž vyšší propustnost tepla. Lepené podlahy jsou díky svojí 100% voděodolnosti vhodné i do koupelen, kde lze případně použít i plovoucí podlahu, jež bude mít voděodolné jádro i zámkový spoj. Do obýváku, ložnice nebo dětského pokoje můžete použít i volně položitelné podlahy. Pokud se rozhodnete pro plovoucí řešení, doporučujeme např. vinylové podlahy s korkovou podložkou, jež jsou hodně oblíbené pro své komfortní vlastnosti.

Největší výhody vinylových podlah

Moderní vinylové podlahy se skutečně vyplatí a jejich pořízení určitě nebudete litovat. Mezi jejich klíčové přednosti patří především:

  • přijatelné ceny
  • možnost instalace na podlahové vytápění
  • odolnost vůči vodě
  • široký výběr z nepřeberného množství motivů
  • snadná pokládka, kterou zvládne i šikovný kutil
  • nenáročná údržba
  • vysoká odolnost vůči mechanickému či chemickému poškození

Tipy na nejzajímavější kolekce

Chcete poradit, které konkrétní kolekce vinylových podlah patří k těm nejzajímavějším a jsou k dostání i v ČR? Máme pro vás pět tipů, z nichž vás možná některý zaujme:

Art Select Wood & Stone – atraktivní kolekce vinylových podlah v lepených dílcích. Na výběr je spousta krásných dekorů, mezi nimiž se objevují především motivy dubového dřeva, ale vybrat si lze i dekor parket nebo vápencového kamene. Pestrý výběr z různých světlejších i tmavších odstínů vám umožní krásně sladit design podlahy s celkovým laděním místnosti.

 

LooseLay – jak už název napovídá, jedná se o kolekci vinylových dílců, jež se volně pokládají. Velkou výhodou je tak velmi snadná instalace podlahy, kterou zvládne skoro každý. K dalším přednostem této kolekce patří velmi dobrá redukce hluku. Tyto podlahy jsou oblíbené především v komerčních objektech – skvěle se hodí do rozlehlejších prostor, běžně se používají např. v obchodech, nemocnicích nebo třeba kancelářích. I v tomto případě se dá vybrat z dekorů kamene, parket nebo různých druhů dřeva.

 

Michelangelo – kolekce pojmenovaná po slavném italském malíři je perfektní zejména do místností se zvýšenou vlhkostí. Hodí se tak především do koupelen a WC, ale i do jiných prostorů, kde se často mění vlhkost nebo teplota. Velkým plusem je i to, že podlahy Michelangelo lze umístit i na podlahové vytápění. Dekory jsou velmi moderní a potěší ty, jenž si potrpí na kvalitní design.

 

Sametový vinyl Flotex® super volba nejen do dětského pokoje. Flotex® je unikátní podlahovou krytinou, jež v sobě kombinuje výhody pružných podlah i koberců. Od pružných podlah si Flotex® vzal svoji trvanlivost a odolnost, od koberců pak především hřejivost a pohodlí. Základ této jedinečné podlahy tvoří vinyl, který je ale vyztužený skelným rounem a má hustě sametový povrch z nylonových vláken. Koupit si jej můžete ve formě pásů a čtverců. Nabídka motivů je nesmírně pestrá a zahrnuje stovky různých vzorů, z nichž si vybere úplně každý.

Protiskluzový vinyl Safety – vysoce kvalitní, odolná, a především protiskluzová vinylová podlaha, jež se vyrábí v deseti různých produktových řadách. Hodí se do vlhkých prostor, jako jsou koupelny, kuchyně nebo okolí bazénu, svoje uplatnění ale najde i na jiných veřejných místech, jako jsou nákupní centra, obchody, nemocnice, restaurace a jiná zařízení, kde je protiskluznost podlahy důležitou vlastností.

 

Všechny výše uvedené kolekce vinylových podlah jsou dostupné na webových stránkách společnosti Barkotex (www.barkotex.cz), jež patří k předním distributorům kvalitních podlahových krytin od nejlepších světových výrobců.

The author admin

Leave a Response