close
Komerční články

Proč vybrat dřevěná okna? Tento materiál odpoví na všechny vaše požadavky

drevene-okno

Když se řekne dřevo, asi každý si představí přírodní materiál s nezaměnitelnou charakteristikou, který nádherně voní a dodává interiéru neopakovatelnou atmosféru. Na dotek je velmi teplé, dýchá, a přitom nabízí skutečně nepřekonatelné izolační vlastnosti. Není tedy divu, že dřevěná okna na míru jsou stále oblíbenější.

Dřevo je moderní materiál, který v ničem nezaostává

Dříve dřevěná eurookna ustupovala plastovým, protože se mělo zato, že dřevo už nedostačuje technologickému pokroku. V souboji plastová vs dřevěná okna zaručeně vítězila ta umělá. Ve skutečnosti se pokrok nevyhnul ani dřevěným oknům a dveřím a dnes již považujeme tento materiál za stejně moderní, odolný a má skvělou výdrž jako kterýkoliv jiný moderní materiál. Došlo především k zásadnímu zlepšení povrchových úprav, díky čemuž se dřevěná okna nebo dřevěné dveře nemusí udržovat vůbec tak často jako dřív. Snadno tak mohou vypadat jako nové třeba i po několika desítkách let.

Tepelná odolnost

Velkou výhodou oproti jiným materiálů je to, že dřevo se zcela minimálně roztahuje vlivem změn teplot. Díky tomu je možné s pomocí dřeva zvolit různé typy konstrukčních řešení, které by u jiných materiálů mohly být problematické nebo zcela nemožné.

Široký výběr

Dnes je na trhu dostupný široký sortiment různých typů oken i dveří, takže si snadno vybere skutečně i ten nejnáročnější zákazník. Dřevo můžete využít jako jakýsi pojicí prvek vašeho interiéru a exteriéru a snadno tak vytvoříte soulad, který působí esteticky a nádherně doplní jakýkoliv design. Dřevěné vchodové dveře se budou nádherně snoubit s interiérovými dveřmi a také dalšími dřevěnými prvky v domácnosti.

Kde okna nebo dveře pořídit?

Klíčový je výběr vhodného dodavatele. Volte takového, který má tradici a zkušenosti. Skvělou volbou je firma Barvínek, která se zabývá už od roku 1997 výrobou a montáží dřevěných eurooken a dveří prvotřídní kvality. Nabídku služeb si můžete prohlédnout na webu www.barvinek.cz. Hledáte-li ideálního partnera pro realizaci dřevěných oken a dveří, není třeba hledat jinde.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Martin Novotný

The author Martin Novotný

Leave a Response