close
Praktické tipy

Technická místnost: Jak co nejvíce využít prostor?

Rekonstruujete či plánujete ve vašem domě technickou místnost, která ale nebude patřit mezi ty největší? Máme pro vás hned několik tipů, díky nimž ušetříte každý centimetr. Nevěříte? I technická místnost může být malá, ale přesto praktická!

1.      Košíky do polic

Otevřené police jsou skvělým nápadem, protože umožňují snadný přístup. Ale mít všechno jako na výstavě může někdy vypadat chaoticky, zvláště tehdy, pokud vám organizování nic neříká. Menší drobnosti, jako jsou prací tablety, vůně do sušičky, kolíčky nebo dokonce žehlička, je třeba uložit do snadno uchopitelných košů a bedýnek, s nimiž se vám bude snadno manipulovat.

2.      Nad spotřebiče umístěte nastavitelné police 

Na stěnu nad pračkou nebo sušičkou přidejte pár polic a malý sušák, kde můžete uložit například ručníky, utěrky nebo pověsit prádlo. Police mohou být uspořádány v různých výškách tak, aby vyhovovaly vašim potřebám a dostupnému prostoru.

3.      Kam s prádelním košem?

Při omezeném prostoru může být obtížné najít místo pro velké koše na prádlo. Na trhu naštěstí existují skládací koše, které pojmou stejný objem prádla jako ty klasické. 

4.      Využijte každého volného místa

Pokud je prostor v technické místnosti velmi těsný, využijte výšku místnosti tím, že postavíte sušičku na pračku. Doplňte tento systém o praktickou výsuvnou polici mezi spotřebiči, kterou oceníte zejména při vytahování prádla ze sušičky.

5.      Nezapomínejte na úložné skříně

Než začnete technickou místnost vybavovat, popřemýšlejte, co je potřeba uskladnit. Nezapomeňte na předměty, jako je vysavač, smeták, mop a kbelíky. Využijte každý centimetr úložného prostoru, který vybavte nejrůznějšími háčky a přihrádkami, díky nimž budete mít všechno schované. Skvělým nápadem je také vysouvací vnitřní úložný prostor, který je pro čisticí prostředky jako dělaný.

6.      Prádlo třiďte za pochodu

Místo toho, aby se vám v jednom obrovském koši hromadilo špinavé prádlo, jehož třídění vám zabere čas, usnadněte si tento úkol tříděním za pochodu. Investujte do několika košů nebo plátěných tašek (zavěšených na některou ze stěn v technické místnosti), aby bylo možné prádlo roztřídit na tmavé, světlé, barevné a jemné. Takto budete mít oblečení vždy připravené k vložení přímo do pračky.

Věříme, že jsme vás článkem alespoň trochu navedli, jak si zařídit technickou místnost co nejpraktičtěji.

Zdroj foto: www.pixabay.com

The author Michaela

Leave a Response