close
Kuchyň

Proč zvolit kuchyňský bar? Barový stůl bude středobod vašeho domova

Navrhujete si novou kuchyň a přemýšlíte, zda přidat do návrhu i barový stůl? Už neváhejte. Kuchyňský bar bude skvělým doplňkem i praktickou pracovní plochou navíc. Na výběr máte z mnoha stylů, rozměrů i výšek. A v kombinaci s moderní barovou židlí bude toto místo vaším oblíbeným koutkem.

Hlavní místo pro rodinné záležitosti

Každý domov má vlastní místo pro chvíle, kdy je třeba řešit rodinné problémy nebo osobní záležitosti. Dcery se mohou matkám svěřovat s vlastním trápením například v ložnici nebo v obývacím pokoji ve chvíli, kdy nikdo jiný není doma. Takovým místem může být ale právě i barový stůl. Ve chvíli, kdy vaříte večeři, můžete vyslechnout každého, kdo si na barovou židli právě sedne.

Při jakékoliv další práci, kterou při rozhovoru budete dělat, odlehčíte problém a sdílení bude o to jednodušší.

Tak trochu pracovní stůl

Barový stůl může sloužit také jako menší pracovní koutek. Využijete ho zejména ve chvíli, kdy v bytě není prostor pro jiné pracovní místo. Aniž byste museli notebook spolu s papírovými materiály vytahovat po jídelním stole nebo dokonce nepohodlně na sedačce v obývacím pokoji, můžete pohodlně pracovat u stolu.

Na barové židli vydržíte sedět dlouho, tato pracovní pozice vám bude pohodlná. Navíc budete stále ve středu domácnosti, a tak můžete po očku pozorovat polévku, který se mezitím vaří.

Místo pro krásné dekorace

Ve chvíli, kdy pracovní plochu baru nevyužíváte, poslouží jako místo pro dekoraci. Na desku můžete připravit krásnou řezanou kytici nebo dekorační misku. Díky dekoraci bude vaše kuchyň působit mnohem více útulně a upraveně.

Pracovní plocha i úložný prostor navíc

Díky barovému stolu vám v kuchyni vznikne další pracovní plocha navíc. Hodit se bude zejména v době, kdy budete připravovat větší pohoštění nebo péct cukroví. Barový stůl můžete používat také jako odkládací prostor. Pod deskou využijete dobře také úložný prostor. Pokud chcete zachovat uhlazený design, využijte vestavné zásuvky. Zajímavě ale vypadají také police, do kterých můžete vložit košíky proutěného nebo textilního stylu.

Moderní materiály

Celá kuchyňská linka by měla působit především uceleně, proto i barový stůl musíte zvolit ve stejném designu, jako je samotná linka a kuchyňské skříňky. Velmi oblíbená je v poslední době kombinace bílé barvy a dřeva. Dřevěná pracovní deska bude skvěle korespondovat s linkou. Moderní volbou bude také černá kovová konstrukce barového stolu.

Na výšce záleží

Při návrhu kuchyňské linky přemýšlejte také nad výškou barového stolu. Ten může být ve stejné výšce jako je samotná linka, v takovém případě zvolte jen o něco vyšší jídelní židli. U typické výšky barového stolu využijete klasickou výšku barové židle. Nemusíte se bát odlišných výšek u desek, celkový vzhled kuchyně to nerozhodí.

Klasický barový stůl

Ten nejvíce typický barový stůl je vysoký a jeho šířka je většinou stejná jako šíře kuchyňských skříněk. Je to z toho důvodu, že na sebe navazují v kolmém směru, a tak se mnohem lépe kombinují. Často barový stůl přidělává k vysoké, otevřené skříni. Vznikne vám tak místo pro vestavnou mikrovlnou troubu i kávovar šikovně schovaný ve skříni, ve stejné úrovni desky barového stolu.

Kuchyňský ostrůvek

Moderním pojetím barového stolu je kuchyňský ostrůvek. Ten je vždy ve větších rozměrech a uprostřed místnosti. V kuchyňském ostrůvku bývá také zabudovaná varná deska nebo dokonce kuchyňský dřez. Pracovní plochu tak využijete po všech stranách ostrůvku. Také úložného prostoru budete mít o mnoho více, výsuvné zásuvky totiž využijete z obou stran.

Ať už zvolíte jakýkoliv druh barového stolu, určitě nebudete litovat vaší volby. Více prostoru pro práci v kuchyni, další úložný prostor i místo pro rodinné promlouvání je jen část z výhod této pracovní desky.

Zdroj foto: www.freepik.com

Tags : barbarový stůlkuchyňský bar

The author Michaela

Leave a Response