close
skritek

Všechny děti znají skřítky – vždyť Santovi pomáhají s výrobou a skladováním dárků, balením do ozdobných krabic a nakonec i s doručením na uvedenou adresu. Kdyby ne oni, kdo ví, jestli by každé dítě dostalo vánoční dárek včas? – Ano, jejich role je neocenitelná a navíc v některých zemích děti věří, že každé z nich má svého skřítka strážce, který na něj osobně dohlíží, a tak ví, co by dítě chtělo dostat jako dárek. V každém slavnostně vyzdobeném domu by proto měl být skřítek.

Vánoční dekorace s hlubokou symbolikou

Skřítkové byli přítomni již v germánské mytologii a navíc v mnoha dalších byly postavy, které se skřítkům velmi podobaly – skřítek je tedy postavou s neobvyklou etymologií, přítomnou téměř v každé kultuře, i když se skřítkové mohou od sebe také v některých ohledech lišit. Všichni také víme, že jsou skřítkové také hrdiny knih pro děti i dospělé, stejně jako pohádek a fantastických filmů. Pokud se tedy ponoříme do jejich symboliky, může se ukázat, že mít je ve svém domově nejen dodává sváteční atmosféru, ale může přinášet i štěstí, radost a chránit jeho obyvatele.

Skřítkové jsou obzvláště oblíbeni rovněž v Americe, kde každé dítě věří, že se v každé domácnosti s dostatečným předstihem před Vánoci objeví skřítek, jehož úkolem je hlídat a dobře slyšet, co chce dítě dostat jako vánoční dárek, pokud ovšem bylo hodné. Skřítka dávají na poličku pravděpodobně rodiče, ale malé děti věří v jejich velmi důležitou roli a velmi dbají na to, aby byly hodné a dostaly tak vytoužený dárek.

Veselý skřítek ve vánoční výzdobě

Dekorujete svůj domov na Vánoce a docházejí Vám nápady na dekorace? – Najděte také místo pro milého a veselého skřítka, který se rád posadí u vánočního stromečku, na krb, do knihovničky a bude laskavým okem pozorně sledovat dění u Vás doma. Můžete si být jisti, že se letos podaří nejen tvarohový dort opravdu výjimečně, ale rovněž všichni členové domácnosti dostanou vysněné dárky – to je totiž role skřítka.

Skřítkové jsou radostné a barevné postavičky, takže si díky nim můžete takovou pozitivní energii pozvat i vy domů. Skvěle budou ladit s vánočním stromečkem, soby, sněhuláky a dalšími vánočními ozdobami. Dokonce si do svého domova můžete umístit více skřítků, kteří se na Vás i ostatní členy domácnosti budou s radostí dívat – vytvoříte tak u sebe doma jedinečnou atmosféru, kterou jistě každý ocení.

Přátelští, usměvaví a barevní skřítci

Vánoční skřítci, kteří budou výbornou ozdobou Vašeho svátečně vyzdobeného domova, jsou barevné a krásné figurky s legračními kloboučky a nosy, precizně vyrobené z kvalitních materiálů. Některé z nich mají také vtipné punčocháče, boty a dlouhé vousy – některé připomínají skřítka a jiné anděla – vyberte si skřítka, který bude nejlépe vyhovovat celému designu interiéru a Vašim osobním preferencím.

Rozveselte svůj domov vtipným skřítkem, který dotvoří vánoční výzdobu a přinese spoustu radosti všem členům domácnosti. Vyberte si skřítka s červenou čepicí a dlouhým plnovousem nebo skřítka s pruhovanými punčochami a pytlem s dárky pod paží. Skvěle se bude vyjímat na poličce, okenním parapetu i u vánočního stromečku a nezapomeňte skřítka dát do dětského pokojíčku – jinak se nedozvíte, zda bylo dítě hodné a zaslouží si vysněný dárek.

Zdroj obrázku: freepik.com

The author Dalibor Navrátil

Leave a Response