close
Spolupráce

Prodej s.r.o. vám ušetří spoustu času. Začátek podnikání ještě nebyl snazší

prodej_spolecnosti

Jak nejjednodušeji začít podnikat? Bohužel i v dnešní době je start podnikání poměrně náročný. Založit obchodní společnost není vůbec tak snadné a také to zabere docela dost času a úsilí. Není přeci jen lepší cesta?

Prodej společnosti s ručením omezeným je dobrou možností, jak si celý proces usnadnit. Tyto tzv. ready made s.r.o. vám umožní rychlý start podnikání a nulovou administrativní zátěž ze začátku.

Jaké jsou největší výhody?

  • Prodej s.r.o. probíhá velmi rychle, obvykle proběhne do 24 hodin.
  • Ready made společnosti mají plně splacený základní kapitál.
  • Nemusíte čekat na zápis do obchodního rejstříku a prakticky hned se můžete vrhnout do podnikání.

Na začátku podnikání, kdy má člověk skutečně starostí nad hlavu, je to jistě velká úleva.

Převod založené společnosti je rychlý a snadný

Pokud si chcete pořídit hotovou společnost, není nic snazšího než jen podepsat všechny potřebné dokumenty pro převod. Jakmile tak učiníte, jste prakticky jednatelem firmy, která už je zapsána v OR, a ještě ten samý den si klidně můžete otevřít účet v bance a začít se svým byznysem. Stejně tak se ale počítá s tím, že u společnosti budete chtít provést nějaké změny, a proto získáte asistenci také se sepsáním návrhu změn podle vašich představ.

Nebude to příliš drahé?

Každý si samozřejmě řekne, že takovou službu nepotřebuje, protože přeci může pár dní počkat a vyřídit si vše sám. Realita je však taková, že založení s.r.o. obvykle trvá klidně i měsíc. Záleží samozřejmě na řadě faktorů, ale rozhodně je třeba počítat s několika týdny. Navíc i všechny tyto aktivity něco stojí – je třeba zaplatit poplatky rejstříkovému soudu, dále oběhat různé úřady, vyřídit kopie, ověření apod., což není zadarmo. Běžně se tedy dostanete na částku v řádech tisíců, kterou tak jako tak budete muset investovat. Není tedy lepší svěřit vše profesionálům a ušetřit si nervy i čas? Nakonec můžete ušetřit víc, než si myslíte.

Zdroj obrázku: Pixabay

The author Dalibor Navrátil

Leave a Response