close

S novým rokem přichází také úklid po Vánocích a přehlcený domov barevnými dekoracemi se mění v méně zdobený a čistější styl. Jaké dekorace vybrat na povánoční období a čím vyzdobit interiér? Nebojte se barev, ale šetřete s nimi na jaro.

V prvních lednových dvou týdnech je na čase uklidit všechny ozdoby, vyhodit vánoční stromeček a zbavit se všech adventních dekorací. Věnec, adventní kalendář i veškeré dekorace či světelné girlandy už nemají své místo, a vy se možná i těšíte na trochu střídmější styl, který jinak během roku ve vašem domově vévodí.

Každý z nás si vánoční výzdobu jednou za rok rád užije, ale se silvestrovskou oslavou a Novým rokem přichází i pocit nových začátků, a tak i interiér potřebuje nové oživení a vzpruhu. Proto se mnohé ženy těší, až uklidí veškerou vánoční výzdobu a pustí se do nového dekorování, které k celému bytovému designu mnohem více ladí.

Není nad střídmější styl

Vánoční výzdoba bývá samozřejmě velmi pompézní, honosná a k samotným svátkům to také patří. Po Vánocích se však může domov opět obléknout do svého obvyklého hávu, který může oproti sváteční výzdobě působit o dost střídměji až minimalisticky. bude to nezvyk, ale taková změna rozhodně stojí za to.

Méně je totiž někdy opravdu více. Minimalistický styl, mnohem méně dekorací a sjednocené tóny barev váš interiér sladí do jednoho celku. Zbavte se všech výrazných barev, vánoční přehoz a dekorativní polštáře ze sedačky sundejte. Místo nich zvolte jemné pastelové tóny. Pro zimní čas vám skvěle poslouží ledová modrá, světle růžová nebo také zelenkavá barva.

Ozdobte si vchod

U vchodových dveří jste možná o Vánocích měli větší výzdobu. Pokud vám nyní chybí, připravte si zimní dekoraci na dveře místo věnce, stačí se držet bílé nebo jemné zelené či přírodní barvy. Ve stejném dekoru si můžete do vysokého květníku připravit také aranžmá s dlouhým proutím, na první pohled už může lehce připomínat vrbu a velikonoční pomlázku.

Některé dekorace neuklízejte

Možná ve vaší domácnosti ještě najdete dekorace, které i po svátcích využijete. Především se jedná o přírodní materiály, u kterých stačí sundat drobné vánoční ozdoby. Větve nebo přírodní dekorace na jídelním stole tak mohou posloužit pro přechodné období, stačí přidat jen nové ozdoby v barvě zimních dekorací.

Stejně tak vám může v zimní výzdobě pomoci i minimalistický přírodní stromek v jutovém obalu, který byl letošní Vánoce trendy. Ten spolu s dalšími přírodními prvky využijete ještě celou zimu. Se stejnými dekoracemi to ale nepřehánějte, měla by být vidět určitá změna celého stylu.

Vsaďte na pastelové barvy

Abyste skutečně změnili celý design vaší domácnosti, je třeba zvolit jednu či dvě pastelové barvy, které sehrají tu skutečnou změnu. V letošním roce se nemusíte bát ani sytých barev, například fuchsiová dodá dostatek energie celé místnosti. Zvolte ale skutečně jen jednu nebo dvě barvy, kterými doplníte prostor v pár detailech. Není třeba, aby byl pokoj celý barevný, takové radovánky si nechte až na jaro a Velikonoce.

Do té doby ale máte ještě tři dlouhé zimní měsíce, ve kterých si můžete užít teplé tóny spolu s měkkými dekami a útulnými dekoracemi.

Nevynechávejte svíčky

Právě svícny, tlumené světelné řetězy a vonné svíčky k zimě neodmyslitelně patří i po Vánocích. Nebojte se jejich použití ve velkém, dodáte interiéru útulnost a pocit teplého domova. Díky tlumenému světlu navíc získáte krásnou intimní atmosféru, kterou jindy než při dlouhých zimních dnech nezažijete. Užijte si ji naplno, než přijde světlé, svěží a barevné období jara.

Barev se tedy nebojte, ale zbytečně s nimi neplýtvejte. Čas barevného jara teprve přijde, a vy si prozatím můžete užít tu neopakovatelnou atmosféru útulného a tlumeného interiéru.

Zdroj foto: www.freepik.com

Tags : dekoracedomácnostledenzima

The author Michaela

Leave a Response