close

[dropcap] T [/dropcap] aké bydlíte v panelovém domě a často vám přijde, že stěny jsou jako z papíru? Tedy že po celý den slyšíte plačící děti, hádky, ale třeba hlasitou hudbu? Pokud ano, máte tři možnosti, jak na vše vyzrát. Buď svým sousedům domluvíte, nebo se odstěhujete. Třetí možností je populární akustická pěna. Izolační materiál, díky kterému nejenom neuslyšíte co se děje u sousedů, ale sousedé neuslyší to, co se děje u vás. Ideální, pokud jste to v daném domě právě vy, kdo je tím hlavním rušivým elementem. Samozřejmě tato pěna se může pyšnit tím, že dokáže velmi dobře pohltit zvuk a tak ho nepustit dále. A co pomocí ní můžeme izolovat? Třeba:

  • Naše podlahy
  • Naše stropy
  • Naše stěny
shutterstock_3641388

Největší problém? Mnohdy i podlaha

Pokud se podíváme na další problémy, které jsou spojeny s nedostatečnou izolací, tak se to týká také oblasti podlahy. A to třeba v případě, kdy máte zvolenu podlahu dřevěnou nebo laminátovou, která může případný hluk přenášet více. I zde je dobré při její pokládce nebo rekonstrukci myslet na případné vylepšení. Samozřejmě i v tomto případě doporučujeme zvukovou izolaci podlahy, díky které rozhodně nebudete mít žádný problém se sousedy, kteří mohou bydlet pod vámi. A jak vlastně daná izolace probíhá? Poměrně jednoduše, jelikož pod podlahu jako takovou jsou umisťovány izolační materiály s vysokou objemovou hustotou.

Izolovat vás může i spodní soused

Zajímavé na celém řešení je i to, že ne vždy musíte onu izolaci realizovat právě vy. Pokud existuje problém právě se spodním sousedem, máte jako jednu z možností právě izolaci podlahy. Druhá varianta je, že svůj byt začne izolovat právě onen soused. V takovém případě kupte online akustickou izolaci, a to takovou, která bude umístěna na jeho strop. Díky tomu dosáhne stejných výhod. Tedy jakékoliv zvuky od vás budou jednoduše pohlceny. A to je základ toho, jak žít i v panelovém domě naprosto spokojeně.

Tags : izolaceizolave podlahy

The author admin

Leave a Response