close
Spolupráce

Rustikální styl bydlení může být elegantní, moderní, vzdušný i útulný

Interior,Design,Series:,Classic,Rustic,Living,Room

Když se řekne rustikální nábytek, možná se vám ihned vybaví scéna z nějaké pohádky, kde spolu postavy rozmlouvají ve světnici. Ovšem rustikální styl bydlení není rozhodně zastaralý, nemoderní či snad vhodný pouze na chatu a chalupu. Právě naopak. Když totiž rustikální nábytek propojíte s moderními prvky a vhodnými materiály, vytvoříte vkusný prostor, který rozhodně nebude působit těžkopádně, ale naopak svěže, vzdušně a útulně.

Rustikální nábytek a dřevěná podlaha tvoří nerozlučnou dvojici

Rustikální nábytek je typický tím, že je objemný, nedá se přehlédnout a jsou na něm dobře patrné ozdobné prvky. Ručně vyráběný nábytek, jenž má každou svou část dovedenou k dokonalosti, skvěle ladí s dřevěnou podlahou a společně utváří útulný interiér. Právě dřevo je totiž tím základním stavebním prvkem rustikálního stylu bydlení, a proto byste na něm neměli šetřit. Nacházet by se tak mělo v každé místnosti bytu.

Moderní koupelna s rustikálními prvky a vintage obklady

Aby i vaše koupelna působila moderním, ale zároveň rustikálním dojmem, položte pod umyvadlo dřevěnou desku, která nemusí být dokonale opracovaná, ale měla by si naopak zachovat svůj přírodní vzhled. Vhodné je také obložit stěny retro obklady. Vintage tvary a grafiky jsou zpátky v módě a oblíbená je jejich kombinace s bílými a šedými zdmi.

Rustikální obývací pokoj láká k odpočinku

V obývacím pokoji vytvoříte dokonalý soulad, pokud na zem položíte dřevěnou podlahu, alespoň jednu zeď obložíte dřevem a přidáte koženou sedačku a křesla. Kromě kůže a dřeva využijte také kožešiny, které položíte na zem místo koberců. Aby ovšem nevznikl interiér připomínající chalupu, vsaďte na luxusní konferenční stolky s kovovými a skleněnými prvky. Příjemným bonusem v obýváku je také krb nebo kamna, ale samozřejmě ne všichni si je můžeme do svých domovů pořídit.

Moderní osvětlení je trendy

Dalším moderním prvkem, díky kterému bude rustikální interiér vypadat trendy, je volba netradičního osvětlení. Originální jsou žárovky zavěšené nad jídelním stolem, LED pásky, jež se nacházejí nad kuchyňskou linkou a také atypické tvary lustrů. Během dlouhých zimních večerů se o příjemnou atmosféru postarají také svíčky v lucernách a skleněných nádobách, které vytvoří tlumené osvětlení.

Rustikální styl bydlení nepatří pouze do pohádek a na chaty a chalupy. Když se zkombinuje s moderními prvky, vznikne ultramoderní, a zároveň velice útulný prostor. Rustikální styl lze využít v každé místnosti v bytě a vždy může působit elegantně, trendy i vzdušně, ale v žádném případě těžkopádně či snad nudně.

Zdroj obrázku: Santiago Cornejo / Shutterstock.com

The author Dalibor Navrátil

Leave a Response