close
Nezařazené

Květiny ve vašem domově o vás mnohé prozradí. Co o vás říká růže nebo syté květy?

Řezané kytice jsou nádhernou ozdobou každé domácnosti již po mnoho let. A není divu. Tyto krásné a barevné rostliny jsou součástí nejen domácností, ale také různých oslav, obřadů a rituálů, které lidé oslavují již po staletí. Co ale jednotlivé květiny a barvy květů o vás říkají? Podívejte se blíže na květomluvu a možná od teď změníte pohled na váš výběr květin.

U květomluvy se symbolika rostlin zaměřuje nejen na samotný druh květiny, ale také na barvu květů. Proto není rudá růže jako ta žlutá. Každá barva i druh přináší úplně jinou atmosféru a vzkaz obdarovanému. Zkuste se při výběru květiny pro milované zaměřit na to, co jim chcete květinou sdělit. A se stejným zamyšlením také vybírejte kytice k vám domů. Jakou atmosféru květinou přenesete do vaší domácnosti?

Červené květy jako symbol lásky

Asi není divu, že zrovna červená barva na květech symbolizuje touhu, vášeň a lásku. Všechny květiny se sytě rudými květy se považují jako květiny zamilovaných, zejména pak rudá růže. Pokud chcete vyjádřit pravou, životní lásku, pak zvolte červené tulipány, které svou svěžestí ukážou pravý záměr. Pro přání velkého štěstí a projevení náklonnosti zvolte červené chryzantémy. 

Růžové květy

Pokud zvolíte květinu s růžovými květy, poukazujete na ženskost, půvab a jemnost. Taková květina se hodí pro mladou a jemnou dívku, proto je ideální volbou pro první rande nebo jako romantické gesto bez náznaku vášně. Rozhodně takovou květinou nemůžete šlápnout vedle.

Bílá a fialová barva

Pokud chcete projevit eleganci, čistotu a oslavu úspěchu, pak bude bílá nebo fialová tou nejlepší volbou. Květiny takové barvy dodají vaší domácnosti unikátnost a určitou noblesu. Při darování pak fialovou barvou ukážete na důležitou oslavu ukončení studia nebo jiných životních etap.

Pozor na rozdíl mezi žlutou a oranžovou

Květiny se žlutými květy symbolizují čisté a pravé přátelství, otevřenou mysl a čistý záměr. Načež s květinou jemných oranžových tónů můžete naznačovat, že byste rádi přátelství povýšili o další kus výš a že druhého rozhodně neberete pouze jako kamaráda. To ale neznamená, že si do domácí kytice nemůžete tyto dvě barvy namixovat. Přinesete do interiéru pozitivní myšlení a pohodovou, radostnou atmosféru.

Modré květiny přináší harmonii

Chcete květinou podpořit klid a harmonii? Pak to bude rozhodně květina s jemnými, modrými květy. Modré hortenzie jsou velmi romantické, něžné, a přitom ukazují na jistotu a vyrovnanost. Proto je tato květina často zvolená při oslavě výročí manželů nebo dlouholetého vztahu. Vaší domácnosti přinese modrá květina jistotu a klidnou, pohodovou atmosféru.

Pravý význam hortenzie

Tato nádherná květina s koulemi květů vás zaujme na první pohled a na vašem stole bude působit velmi dominantně. Značí symbol pochopení, klidu a vděčnosti, podporuje veškeré emoce a rozhodnutí srdcem. Pokud ji ale kombinovat s jinými květy, které k majestátní hortenzii úplně nesedí, pak může hortenzie působit poněkud negativně.

Všemi oblíbené růže

Kytice růží ve vaší domácnosti ukáže vaši nekonečnou lásku ke všem u a všem, roznese po interiéru krásnou emoci lásky a náklonnosti. Záleží pak jen na vás, kterou barvu růže zvolíte, kombinací se nemusíte bát. Růží ve vašem interiéru nemůžete nic zkazit.

Věčně pozitivní slunečnice

Jen ty krásné, veselé a pozitivní emoce přináší právě květy slunečnice. Velký střed a velké, žluté okvětní lístky budou krásnou ozdobou vašeho interiéru, navíc do něj vnese pozitivní myšlení a slunce v duši. Symbolizuje zejména štěstí, radost ze života a úspěch ve všem, co čeho se jen pustíte.

Zdroj foto: www.freepik.com

Tags : barvydomácnostkvětiny

The author Michaela

Leave a Response