close
Komerční články

Stavba terasy nemusí být problém. Tihle pomocníci vám to usnadní

terasa-ze-dreva

Přimělo vás letní počasí konečně se vrhnout na stavbu terasy? Možná jste hned ze začátku zmatení v tom, co všechno je třeba pořídit, co skutečně využijete a co ne. Ve skutečnosti není stavba terasy ničím náročným, ale je k tomu potřeba mít dobré pomocníky, a tím nemyslíme tvrdě pracující kamarády, ale především pomůcky, které můžete při stavbě terasy využít a ulehčí vám spoustu práce i ušetří čas.

Dokonalá podlaha

Při stavbě terasy je samozřejmě klíčové umístit podlahu rovně. Kromě toho je také nezbytné zajistit, aby dobře vysychala, protože na každou terasu občas zaprší. Právě správné vysychání je klíčové pro to, aby podlaha neplesnivěla a měla dlouhou životnost. Pro tento účel se budou skvěle hodit distanční podložky, které jsou určené pro dřevěné terasy, při jejichž stavbě ulehčují montáž, ale hlavně dovedou spolehlivě ochránit dřevo před nebezpečnou vlhkostí. Ujistěte se, že kupujete kvalitní podložky s vylepšenou ventilací, která zajišťuje, že dřevo po namočení rychle osychá.

Nezbytnou pomůckou jsou také rektifikační terče. Ty se hodí zejména tam, kde není podklad pod terasou ideálně rovný. Instalovat je můžete tak zejména v místech, kde je nutné dorovnat sklon. Rektifikační terče dovedou vyřešit i větší rozdíly ve sklonu a pevně drží celou konstrukci tam, kde mý být. Terče také přispívají k delší životnosti terasy, protože zajistí odtok vody a chrání dřevo před vlhkostí.

Pevné spojení, které odolá i času

Je jasné, že celá konstrukce terasy musí být spolehlivě spojena a pevně držet pohromadě. K tomu nejlépe poslouží nerezové vruty. K dispozici je víc typů těchto vrutů, které mají rozdílný účel. Některé dovedou zajistit pevnost, jiné spíše odolávají pohybu a tlaku dřeva. Všechny tyto nezbytné pomůcky nakupujte na Gardina.cz. Najdete zde nejen potřebný materiál, ale i spoustu chytrých rad.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

.

The author Martin Novotný

Leave a Response