close
Praktické tipy

Pravidlo tří minut: Pár triků, díky nimž bude úklid hračka

Věděli jste, že pár minut denně strávených úklidem vám ušetří spoustu času? Většina z nás nechává úklid na sobotní dopoledne, za něhož se snažíme stihnout uklidit celou domácnost. Jenže ne vždy se to povede. Abyste z úklidu nebyli naprosto strhaní, prozradíme vám, jak na něj.

Pravidlo tří minut

Abyste netrávili většinu svého volného času úklidem, držte se pravidla tří minut. O co vlastně jde? Je to jednoduché, každý den věnujte pouhé tři minuty na úklid jedné malé části vaší domácnosti. 

1. Kuchyňské zásuvky a příbory 

Napadané drobky mezi příbory se nevyhýbají žádné kuchyni. Tři minuty vám zabere vyndání všech příborů, vysátí a umytí přihrádek a zase úhledné naskládání příborů zpět na místo.

2. Pracovní stůl jako odkládací prostor

Pracovní stůl je útočištěm všech možných předmětů. Všechno smeťte ze stolu pryč a vraťte tam pouze to, co tam skutečně patří. A to ostatní? Roztřiďte nebo vyhoďte.

3. Pěkně do řady

Víc jak tři minuty vám rozhodně nezabere seřazení skleniček, hrnků a talířů pěkně do jedné linie. Seřaďte své hrnky a šálky do uspořádané řady. Mělo by to trvat jen minutu nebo dvě, takže si můžete také uspořádat talíře, když už jste u toho.

4. Zápach z myčky

Už se nebudete moct bát otevřít myčku kvůli nepříjemnému zápachu. Do myčky nakapejte několik kapek citronového esenciálního oleje a kapku octa a spusťte program. Svěží a čistá vůně je k nezaplacení.

6. Voňavá a čistá umyvadla

Při úklidu nezapomínejte na koupelnu, zejména na umyvadla, která si zaslouží umýt alespoň každý druhý den. Smíchejte díl jedlé sody, vody a přidejte pár kapek vámi zvoleného vonného esenciálního oleje. Tuto pastu použijte na čištění umyvadel i vany, o dokonalý efekt máte vystaráno.

7. Prkénka si zaslouží péči

Aby vám prkénka vydržela co nejdéle, je třeba se o ně starat. Během pár minutek je jistě zvládnete naolejovat , použít můžete buď mandlový či lněný olej.

Tímto způsobem můžete pokračovat dál, pamatujte, že právě díky těmto maličkostem si ušetříte spoustu času i námahy.

Zdroj foto: freepik.com

Tags : pravidlo tří minutúklid

The author Michaela

Leave a Response