close

Už delší dobu panuje nejen v oblékání, ale také u bydlení svoboda. V dřívějších dobách bylo pro každé období něco specifického. Dnes však je možné vedle sebe vidět až několik stylů. Od retro, glamour, industriální bydlení či vintage. Ty se dají dokonce mezi sebou společně kombinovat. Při zachování estetického cítění, mohou vzniknout originální prvky. Dnes společně nahlédneme do rozdílných stylů bydlení a prozradíme si jejich specifika.domov

Natural

Už samotný název prozrazuje, že jde o přírodní materiál: dřevo, bavlna, kůže, hedvábí, vlna a další. Jestliže chcete bydlet stylově, ale přitom rozumně a ekologicky, je to právě tento styl. Do interiérů vnáší pohodovou atmosféru a klid. Přírodní materiály působí útulně, příjemně a hřejivě.

Provence

Jde o jeden z oblíbených stylů, především pro svou útulnost a jemnost. Známý je hlavně bílým a světlým nábytkem. Dekoraci dotváří malované doplňky, výšivky, plechové dózičky, krajky, keramické dřezy. Typická je pro tento styl levandule, růže a jemné kontrasty. Mezi nejvyužívanější materiály se řadí dřevo, keramika, proutí.

Vintage

Tento styl neklade příliš velké nároky na barevné uspořádání. V použitém materiálu i stylu panuje svoboda. Vintage nevyžaduje žádnou zvláštní organizaci. Často je to styl, který je považován za bohémský. Pojmout se může v moderním stylu, ale také s kapkou historického ducha a dekorace po našich babičkách. Tento styl podpoří i kuchyňské spotřebiče, kterým nechybí moderní vymoženosti, ale svým vzhledem připomínají časy dávno minulé.

Glamour

Zde je možné najít ty nejluxusnější doplňky. Převládající barvy jsou: černá, rubínová, zlatá a hlavně lesklé povrchy. Je to styl, který se vyznačuje velmi silnými kontrasty. Vše je lesklé, třpytivé a vysoce elegantní. Glamour se může nést v duchu třicátých let minulého století ve spojení s francouzským barokním nábytkem. Avšak klidně se dá spojit také s moderními trendy. Převládajícími materiály jsou leštěné dřevo, kov, mramor a samet.

 

Tags : bydleníglamourprovencevintage
Gabriela Kortova

The author Gabriela Kortova

Když dojde na to popsat druhé lidi, jde nám to velmi snadno. Ovšem pokud má člověk popsat sám sebe je to složitější. Začnu tedy tím nejzákladnějším. Jmenuji se Gabriela a jsem 72 ročník, takže už něco pamatuji :) Největším žroutem mého času je psaní článků a já jsem za to moc ráda. Pořád je toho spousta, co se člověk může učit. Mimo jiné si snažím vymezit čas pro sport a ruční tvorbu.

Leave a Response