close

V posledních několika letech se do našich domovů vrací přírodní materiály a tento trend, jak se zdá, bude pokračovat i nadále. Dost to souvisí i s životní filozofií, i tady je návrat k přírodě a opravdovosti markantní.

shutterstock_154532936

Zelená jako země

Zelená barva je v interiéru dost ošemetná: správné, zemité a přírodní tóny, nás uklidňují, harmonizují. Je to barva listí, olivová i zemitá zelená, kterým bude v příštím roce věnováno místo v našich bytech. Při výběru ale opravdu pozor, snadno se dá sklouznout k odstínům zelené, které nás naopak iritují. Vhodně kombinovat ji budeme s béžovou a cihlově červenou.

Podlahy, zdi i doplňky oživí sluníčková žlutá, hluboká modř, temně šedá a pastelové barvy v čele s růžovou, která rozhodně není jen barvou do dívčích pokojíčků.

Dřevo, proutí i kámen

Dřevo je evergreen, o tom není pochyb. Oblíbili jsme si skandinávský styl a nábytek z masivu u nás ještě nějaký čas přežije. Vrací se i ratan a terakota s matným povrchem.

Jestli chcete pro svůj byt udělat něco opravdu trendy, zbavte se uniformních glazurovaných obkladaček a dejte prostor obkladům z terakoty nebo štípané břidlice. Lesklé kachlíčky už nechme jen pro restaurační zařízení.

Touha po soukromí tříští otevřené prostory

Přece jen se zase vrátíme k jasně definovaným místnostem v bytě, jsou intimnější a útulnější. Přepažte velké místnosti policemi nebo paravánem, zútulněte si výklenky či arkýře a vytvořte si z nich klidné relaxační koutky. Je pěkné, když se rodina drží pospolu, jsou ale chvíle, kdy prostě potřebujete být chvilku sami.

Obklopte se květinami všude, kde je pro ně kousek světlého místa. Nezapomeňte i na koupelnu, pokud v ní máte okno.

Žhavé tipy

V příštím roce vsaďte na korek, například velká tabule na zdi pracovního koutku. Nejen, že místnost oživí, proteplí, můžete si na ni klidně věšet poznámky a vzkazy. Zbavte se nápisů na stěnách, ty už jsou opravdu okoukané.

Tags : bydleníTrendy v bydlenítrendy v bydlení pro rok 2017

The author Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response