close

Zatímco nábytek kupujeme na několik let dopředu, dekorace mají tu výhodu, že je můžeme měnit podle momentální nálady nebo žhavých trendů v bytovém designu. Jsou to  právě různé dekorativní předměty, co vytváří atmosféru a osobitost interiéru, proto se soustředíme právě na ně.

Co ovlivňuje výběr dekorací

Bytové doplňky vybíráme tak, aby zachovaly styl celkového zařízení a barevně  ladily nebo naopak byly v kontrastu se zařízením místnosti. Důležitý je také materiál, z něhož je dekorace vyrobena. Ten často prozradí, jestli jste v bytovém designu informovaní a zkušení odborníci, nebo se v něm příliš neorientujete. Vše se točí kolem pohodlného bydlení a příjemných pocitů.

Tohle ihned vyhoďte

Jestli vystavujete různé suvenýry z cest či vzpomínkové předměty, hoďte je všechny do krabice a někam schovejte. Tyto lapače prachu mají po sezóně. Zbavte se rovněž všech umělých květin a jiných plastových “ozdob”, momentálně je in všechno přírodní. Do pozadí ustupují různé lesklé předměty: nablýskaný kov, obklady s vysokým leskem a jiné.

Jak nesáhnout vedle

Pokud jde o materiál, vítězí klasika: kámen, proutí, hlína, dřevo, přírodní textilie, kůže, kov a sklo. Květiny zásadně živé, současným top trendem je zelená stěna. Jestli jste zručný pěstitel, zkuste si vytvořit stěnu nebo alespoň obraz například z nenáročných sukulentů. Konečně zelená je i barva roku 2017.

V oblibě zůstávají různé koše, košíky a ošatky, stejně jako vše, co připomíná stará lidová řemesla. Návrat k přírodě a přirozenosti je hlavním posláním současného bytového designu.

Vsaďte na funkční dekorativní předměty

Jak už jsme se zmínili, dekorace jako lapače prachu jsou prostě out. Trendy jsou různé bytové doplňky, které plní určitou funkci v interiéru, zároveň ho ale zdobí a dodávají mu originalitu a osobitost. Takovou dekorací může být například vhodně zvolená stojací lampa, zrenovovaná  komoda či stolek, stojící v prostoru jako solitér, závěsy s velkým moderním vzorem a podobně.

Tags : bytové doplňkybytový designdekorativní prvky v interiérumódní trendy v bydlení
Jana Kováčová

The author Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response