close
Bydlení

Trendy bydlení v roce 2024: Chytrá domácnost, udržitelnost, minimalismus a další

chytra_domacnost

Jaké jsou trendy pro moderní bydlení v letošním roce? Na vrcholu stále zůstává chytrá domácnost i udržitelnost. Které další trendy se k této dvojicí přidají? Velký důraz bude kladen například na minimalismus. Čisté linie, snadná údržba a dostatek prostoru – to vše bude v letošním roce aktuální. Jak tyto trendy přenést i do svého domova a které další si stále drží své své místo vysoko v žebříčku oblíbenosti?

Technologie a jejich využití v domácnosti bude stále in

Chytré domácnosti jsou již stálicí v trendech týkajících se bydlení. Technologie zkrátka dokážou život zjednodušit a neměli bychom na ně zapomínat ani při zařizování domácnosti. Ulehčete si bydlení a užívejte si pohodlí. V chytré domácnosti můžete topení, světla i některé domácí spotřebiče ovládat na dálku a připadat si jako králové. Jakmile si na smart bydlení zvyknete, nebudete se již chtít vracet zpátky k tomu obyčejnému.

Udržitelnost je stále žhavé téma

Ani udržitelnost neopouští své místo a budoucnost planety je stále na předních příčkách nejenom v mezinárodních debatách, ale také v domovech. Jak se chováte, když jste sami v domácnosti? Třídíte odpad, šetříte s vodou i elektřinou a sázíte na kvalitní nábytek, který vám vydrží po většinu života? Tipů, jak žít udržitelně, existuje nespočet. Zařaďte do svého života alespoň některé z nich.

Minimalismus vám usnadní úklid domácnosti

Máte rádi čisté linie, volný prostor a minimum věcí? Trend minimalismu dokáže prostor provzdušnit, ale zamilujete si ho také při úklidu. Jen si představte, o kolik je úklid domácnosti, která se netopí pod hromadou serepetiček a dekorací, snazší. Prázdnější prostory a volné plochy si vám brzy získají a již se nebudete chtít obklopovat spoustou věcí.

Přítomnost přírody v domácnosti má stále zelenou

V interiérech i v letošním roce zůstanou populární přírodní materiály. Domů si tak můžete přinést šišky, žaludy, bukvice a kamínky a uspořádat je do vázy či si z nich vytvořit nějakou přírodní mozaiku. Také řezané květiny ve vázách vás potěší svou přítomností a v teplejších měsících můžete vyrazit do přírody a natrhat si kytici lučního kvítí.

Výrazné tapety, které okamžitě upoutají pozornost

Ani obliba tapet v letošním roce nikam nezmizí a výrazné motivy na zdech budou v interiérovém designu žádané. Zvítězí u vás geometrické tvary nebo snad pestrobarevné tapety s motivy květin a zvířat? Oba vzory mají zelenou, záleží na vašem vkusu.

Pozor na ostré hrany

Aby váš domov na první pohled působil útulně a při každém návratu vás přivítal s otevřenou náručí, zapomeňte na ostré hrany a místo nich se vydejte cestou zaoblení. V praxi se ve vašem domově mohou vyskytovat oblá zakončení v každé místnosti. Pro inspiraci vám přinášíme pár nápadů, jak svou domácnost proměnit v přívětivější.

Pořiďte si:

  • kulatý či oválný jídelní stůl
  • postel se zaobleným čelem
  • sedačku, jež postrádá ostré hrany
  • zaoblený sprchový kout
  • oválné nebo kulaté zrcadlo

Uvidíte, že zaoblené prvky působí mnohem přívětivějším a bezpečnějším dojmem.

Začleňte některé z trendů pro letošní rok do své domácnosti a užívejte si oblá zakončení, čisté linie, chytré osvětlení, přírodní prvky, snadný úklid či pohled na veselé tapety. Rovněž se snažte ve své domácnost chovat tak, abyste byli ohleduplní a šetrní k životnímu prostředí. Řekněte jednou provždy sbohem plýtvání jídlem, vodou i elektřinou. Pusťte se do třídění a snižte odpad celé domácnosti. Udržitelnost totiž není pouze módním trendem, ale také způsobem, jak se starat o naši planetu.

Zdroj foto: www.freepik.com

Tags : trendy

The author Michaela

Leave a Response