close
Praktické tipy

Žhavé trendy, které ve skutečnosti nepůsobí tak dobře, jako na obrázku

Mnoho z nás se rádo inspiruje zejména sociálními sítěmi, kde se to fotografiemi z dokonalých interiérů jenom hemží. Jenže ne vše v reálném životě vypadá jako na obrázku. Představíme vám hned několik nejžádanějších trendů, které jsou často špatnou volbou.

Nábytek z palet

Velmi populárním se stal tzv. paletový nábytek, tedy palety, které si člověk sám přetvoří do kusu nábytku, který zrovna potřebuje. Tyto minimalistické kousky vypadají sice velmi kreativně a někdy i přímo vybízí k relaxaci, ale ve skutečnosti nejsou tak pohodlné, jak jsou zejména na sociálních sítích prezentovány. Je to dáno především tím, že postrádají pružiny, obsahují například pohovky a také jakousi oporu, která je místo tradičních výplní s pevným vnitřkem nahrazována polštáři.

Samolepicí fólie

Dalším DIY trendem se staly samolepicí fólie, kterými se dají zakrýt nedostatky, ať už na starém nábytku, tak také na kuchyňské lince nebo dokonce na starých kachličkách či pracovních deskách. Ruku na srdce, kdo z nás je takový profík, aby dokázal potáhnout kus něčeho fólií tak, aby na ní nevznikaly různé záhyby a nechtěné bubliny?

Tmavá je někdy špatnou volbou

Sociální sítě jako Instagram, Facebook či Pinterest jsou plné nejrůznějších inspirací tmavých koupelen. Jestliže se pro tento trend rozhodnete, počítejte s tím, že jejich údržba není zrovna jednoduchá. I když se jedná o tmavé barvy, které by měly nedostatky spíše zakrýt. Tmavá koupelna rozhodně nepatří do domácnosti, kde jsou malé děti, protože jakákoliv promáčklina nebo rýha (ty rodiče znají především od dětských vozidel jako jsou motorky a autíčka) bude velmi viditelná.

Pozor na akcenty

Stěny s akcenty jsou skvělé tehdy, když potřebujete rozbít jednolitý prostor. Jenže i tady můžete šlápnout vedle, zvláště při použití různých geometrických tvarů. Kvůli špatné volbě může prostor vypadat nedokončeně a vyvolat tak zvláštní až negativní pocity.

Jídelní židle ala každá ves jiný pes

Jistě jste zaznamenali, že velkým indoor kouskem se staly jídelní židle, kdy každá je úplně jiná. Ovšem i když na první pohled se zdá, že toto uspořádání dodává místnosti rozmanitost a osobitost, není tomu tak. Ve skutečnosti tato rozdílnost vyvolává velký chaos a neuspořádanost. Proto dejte přednost spíše odpovídajícímu jídelnímu setu, který dokonale zapadne do zbytku vašeho interiéru.

Vlastnoručně malovaná kuchyňská linka

Nová kuchyňská linka není zrovna levnou záležitostí, a proto mnoho z nás kuchyňský upgrade řeší vlastnoručním nátěrem starých kuchyňských dvířek. Prvotní dojem je úchvatný, ale zanedlouho přijde zklamání. Například takové lakované skříňky se brzy začnou loupat, suchá barva začne vykazovat nevzhledné bublinky a velmi rychle ztratí lesk, protože povrch byl nevhodně upravený a hromadí se na něm nečistoty.

Nové čalounění

Jak jednoduché se zdá být přečalounění nábytku pomocí techniky tzv. udělej si sám. Jenže i tady často domácí kutilové narazí hlavou do zdi, především u dost zastaralého nábytku, který si zaslouží mnohem víc než nové čalounění. Ve většině případů taková práce přijde vniveč, protože kus nábytku skončí buď u popelnic, nebo u skutečného odborníka.

Bílá je barvou čistoty

Fotografie, kde v interiéru převládá bílá barva, jsou pohlazením po duši. Ono to tak ve skutečnosti i je, jenže ne moc dlouho. Již po pár týdnech se ta úchvatná novota tvořící klidnou až nebeskou atmosféru změní doslova v zoufalství. Pamatujte, že tato volba stylu vyžaduje skutečně mnoho úsilí, aby interiér zůstal jako nový.

Shabby chic neboli opotřebovaný vzhled

Velkým interiérovým hitem se staly pohovky tzv. shabby chic, které jsou typické pro svůj obnošený, opotřebovaný vzhled. A ačkoliv jsou úplně nové, právě proto vyžadují velkou péči – zvláště při neustálém porovnávání polštářů.

Máte s těmito trendy své zkušenosti?
Zdroj foto: freepik.com

Tags : trendy

The author Michaela

Leave a Response