close
obrázek_2023-07-18_110427737

Při vybavování nového domova se majitelé nejvíce soustředí na místnosti jako je obývací pokoj, kuchyň nebo také ložnice. Koupelna však bývá velmi často opomíjená. Mnozí ji berou pouze jako funkční místnost, kterou netřeba zkrášlovat.

Bílý záchod, bílá vana nebo sprchový kout, obyčejné kachličky. Ne! S tím je konec. Vyšperkujte si koupelnu dle vaši představ tak, aby reprezentovala jako ostatní pokoje. Proč se neinspirovat trendy?

Trendy v oblasti koupelen se od roku 2020 příliš neliší. Roky mezi sebou mají mnoho společných rysů, mezi které patří čisté rovné linie, snadno udržovatelný materiál a přírodní tóny i barvy. Ačkoliv výsledek je velice stylový, je zároveň velmi kladen důraz na praktičnost. Trendy určují estetické styly.

Sprcha versus vana

Trendy mluví jasně. Sprcha je mnohem populárnější než vana. A to konkrétně jeden určitý typ sprchy – tzv. walk in. Jedná se o druh, u kterého podlaha splývá se zbytkem místnosti. Oddělené jsou pouze dveřmi do sprchy. Na oblíbenosti také nabývají různá sedátka a lavice, která jsou přímo součástí sprchy. Sednou či opřít se při sprchování je přeci tak praktické.

Bývají laděny do stejných tonů i materiálů jako zbytek koupelny. Dokonale tak splynou s interiérem. Pro designovou koupelnu se zaměřte na kachličky. Hrajte si. Zvolte si zajímavé a nezvyklé vzory nebo barvy. Můžete také na zdi vytvořit obraz z různobarevných kachliček. Každá návštěva tyto detaily zajisté ocení.

Lázně doma

Kdo by rád nechodil do lázní a wellness. Užijete si příjemné procedury, srovnáte si myšlenky a zbavíte se stresu. Svůj podíl na tomto požitku má zajisté i okolní prostředí. Přeneste si lázně domů. Vytvořte si podobnou atmosféru a užívejte klidu a pohody i v milovaném domově. Neberte koupenu jako místnost, která slouží k osobní hygieně.

Berte ji jako prostor, kde se můžete věnovat sami sobě, pečovat o tělo i duši. Trendem se stávají otevřené prostory. Již žádné uzavíratelné skříňky. Veškeré věci si vyskládejte do polic. Měkké voňavé ručníky, do kterých se zabalíte ihned po koupeli, se zde budou skvěle vyjímat. Pro opravdový pocit lázní se zabalte do příjemného ručníku.

Světlo v koupelně

Relaxační a uvolněnou atmosféru podpoříte správným osvětlením. Přirozené denní světlo dokáže změnit dojem z koupelny k nepoznání. Pro večerní hodiny zvolte regulační světla. Během mžiku vytvoříte romantickou a intimní atmosféru, kterou si naplno užívejte nejen s partnerem ale i sami. Dopadá-li vám do koupelny sluneční paprsky, zařaďte do svého interiéru i zelené prvky.

Rostlinám, které milují vlhko, se zde bude velice dařit. Pro zajímavější efekt si můžete na skříňky nebo kolem zrcadla nalepit LED pásek, na kterým si navolíte barvu, po které aktuálně toužíte.

Zpět ke klasice

V kolonce populární materiál se již vystřídalo mnoho kandidátů. Kámen, žula, mramor. Existuje však jeden materiál, který se používá po několik tisíc let a nikdy vlastně nevyšel z módy. Nyní se pyšní titulem nejvíce trendy materiál. Dřevo, dřevěný nábytek a další příslušenství z něj udělaný nikdy nic nezkazí. Populární jsou zejména kousky, které jsou dřevěné, ale bílé. Dominantou se stává umyvadlo zapuštěné do dřeva. Na tvaru ani velikosti nezáleží.

Nebojte se inovace

Sice de zde bavíme, že koupelnové trendy roku 2023 spočívají ve vrácení se klasice, nebojte se požívání zpříjemnit moderními vymoženostmi. Nikdo nechce po horké, dlouhé a uklidňující sprše šlapat na ledovou podlahu. S tímto problémem vám hravě poradí podlahové topení. Nebojte se i opatření, které šetří nejen planetu, ale také vaši peněženku. Spočívá v lepším využití vody.

Shrňme si tedy, co letos frčí. Zapomeňte na dlouhé válení se ve vaně. Popularitě se těší sprchy, které dokonale splynou s interiérem. Další trend spočívá ve vytvoření domácích lázní. To může navodit koupelnový textil, skříňky či osvětlení.

Zdroj foto: www.freepik.com

Tags : sprchasprchový kouttrendyvana

The author Michaela

Leave a Response