close

Taky jste příznivci co nejjednoduššího úklidu za pomocí produktů, které máte běžně doma k dispozici? Připravili jsme pro vás několik tipů, které vám úklid usnadní, a díky tomu se nebudete vyhýbat čištění předmětů, které není zrovna jednoduché vyčistit.

Jak čistit troubu?

Čištění trouby se může zdát náročné, ruku na srdce, kdo troubu čistí po každém pečení? Ale věřte, že čištění trouby nemusí být obtížné. Namísto použití samočistící funkce trouby zkuste nastavit teplotu na 280 °C a vložte do ní nádobou s vodou, kterou tam nechte alespoň 15 minut. Po vychladnutí troubu umyjte mycím přípravkem a houbičkou. Díky tomuto triku odstraníte veškeré nečistoty.

Jak si čistit boty?

Boty, zvláště ty bílé, se rychle zašpiní. Potřebné nástroje pro čištění obuvi budou záviset na tom, zda pracujete s plátěnou, koženou nebo síťovanou obuví. Na všechny materiály budete potřebovat zubní kartáček, měkký hadřík nebo papírový ručník, nano houbu, a pokud pracujete s bílou obuví, bělicí pero. U všech materiálů na boty můžete použít kartáček na zuby k odstranění všech nečistot a melaminovou nano houbičku k vyčištění gumových podrážek, aby se vrátily do původního stavu. Opláchněte boty vodou a nechte zcela vyschnout na vzduchu.

Jak čistit litinovou pánev?

Litinová pánev je nezbytností kuchyně, ale její správné čištění je složitější než čištění klasické pánve. Při čištění litinové pánve jsou potřeba pouze tři kroky.

  1. Nejprve, dokud je pánev ještě teplá od vaření, vložte ji do dřezu a opláchněte horkou vodou. Otřete povrch neabrazivní houbou a znovu opláchněte, poté osušte.
  2. Poté do vnitřek pánve potřete pomocí papírové utěrky olejem.
  3. A nakonec, pokud na pánvi ulpěly nečistoty, které nejdou odlepit, použijte sůl a mokrou houbu a jemně pánev vyčistěte.

Jak vyčistit stříbro?

Aby vaše stříbrné kousky vypadaly elegantně a bez poskvrny , doporučuje se přirozené čištění stříbra, na které budete potřebovat hliníkovou fólii, hrnec nebo pánev, vroucí vodu, jedlou sodu, sůl a měkký hadřík. Hrnec vyložte hliníkovou fólií, poté přidejte vodu a přiveďte k varu. Přidejte 1/4 šálku jedlé sody a dvě lžičky soli. Jakmile se vytvoří bublinky, roztok zamíchejte a poté do hrnce na 5 minut přidejte stříbro. Poté stříbro vyjměte a po vychladnutí osušte měkkým hadříkem.

A jak si v domácnosti pomáháte vy?

Zdroj foto: pixabay.com

Tags : domácnosttipy a trikyúklid

The author Michaela

Leave a Response