close
Bydlení

Společný dětský pokoj: Jak vytvořit více prostoru?

Někdo má to štěstí, že má prostory k vytvoření dětského pokojíčku pro každé dítě zvlášť. Jenže někdo takové možnosti nemá, a tak se často děti dělí o jeden dětský pokoj. Naštěstí dnes existuje tolik možností, kterými můžete pokojíček vybavit tak, aby byly spokojené jak děti, tak i vy.

V jednoduchosti je krása

Jedním z hlavních problémů společných pokojů je, že jsou neuvěřitelně přeplněné a hektické. Tím, že budete dáte přednost jednoduché dekoraci i nábytku, bude dětský pokoj působit čistě a organizovaně. Ujistěte se, že každá hračka má své místo. Totéž platí pro oblečení – každou sezónu protřiďte a vytáhněte vše, co už dětem nesedí nebo co je zničené. Nemá smysl nechávat si oblečení, které se nedá nosit.

Organizace je důležitá 

Pamatujte, že dobře zorganizovaný prostor se snadno udržuje a uklízí. Jakmile tohle zajistíte, věřte, že hádky o to, čí hračky kam patří, rychle zmizí. Vytvořte určité zóny, například zónu pro oblečení, hračky, knihy a další věci, abyste předešli tomu neuvěřitelnému chaosu.

Barvy jsou klíčem ke správné organizaci

Nejběžnější hádky mezi sourozenci jsou ty o jejich majetek. V tomto případě je dobré zajistit, aby nedošlo k záměně. Jednoduchým řešením je barevné označení – všeho. Přiřazením barvy věcem každého dítěte zamezíte zbytečným hádkám a nepořádku. Nejen, že výrazně zkrátíte čas na úklid pokojíčku, ale také docílíte přehlednosti v případě, že by si některé dítko něco půjčilo bez ptaní a nevrátilo zpět.

Dejte na přání dětí

To, že jeden pokoj spolu sdílí dva nebo dokonce více sourozenců neznamená, že si ho nemůžou upravit podle sebe. Dejte jim prostor, nechť si vyberou povlečení, dekor a barvy, které si přejí mít v pokojíčku. Pak  už záleží na vás, jak jejich výběr pojmete, aby došlo ke spojení barev a vytvoření soudržného prostoru.

Každé dítě si zaslouží svůj vlastní prostor

Někdy je těžké rozdělit pokoj tak, aby byly děti spokojené, ovšem není to nemožné. Cílem je vytvořit prostor pro každého zvlášť. Můžete použít závěs, knihovnu, stůl nebo dokonce jednoduchou zástěnu k vytvoření hranic ve společném pokoji vašich dětí.

Pozor na umístění postelí

Nejideálnější možností, jak vytvořit více místa, je patrová postel. Pokud však tato možnost nepřipadá v úvahu, na trhu existuje patro s postelí umožňující vytvořit herní či studijní prostor přímo pod postelí. Touto možností tak vyřešíte také i zmiňovaný oddělený prostor pro každé dítko zvlášť.

Zdroj foto: pixabay.com

Tags : dětský pokojpokoj
Michaela

The author Michaela

Leave a Response