close
Komerční články

Uspořit na energiích pomůže zateplení domu. Vyplatí se vám a co to všechno obnáší?

facade-insulation-g535081fda_1280

Před zimou si často mnoho lidí posteskne nad tím, kolik zase protopí a zaplatí za energie. V dnešní době je to o to vážnější téma, když vidíme, jak rychle rostou ceny energií. Pokud bydlíte ve vlastním, je na místě zvážit zateplení domu. Je to jedna z nejefektivnějších cest, jak si zajistit ekonomické a pohodlné bydlení. Snížení cen energií se nedočkáme, a proto je na místě jít na to odjinud.

Před zateplením zvažte tepelný audit

Ne vždy je zateplení nejlepším řešením. Hodně vám o vašich možnostech napoví tepelný audit. Ten dokáže odhalit problematická místa, kudy uniká teplo, a specialista vám může pomoci i s návrhem vhodného provedení nebo materiálu zateplení. Tyto odborné informace vám pak usnadní rozhodování. Pokud bojujete s financemi, může pomoci půjčka na rekonstrukci, takže ani nemusíte mít naspořeno.

Co je třeba zateplit?

Obvykle není postačující obyčejné zateplení fasády. Vyplatí se myslet i na část, která je pod zemí a může velmi snadno promrzat. V některých případech je vhodné zvážit také zateplení stropů, podkroví nebo podlah. Vždy záleží na konkrétních požadavcích domu a jeho stavebně konstrukčních vlastnostech.

Vyplatí se pořídit podlahové vytápění?

V rámci rekonstrukce domu si mnoho lidí pořizuje podlahové topení. Je pravda, že je to velmi efektivní a příjemný způsob vytápění, nehodí se však do všech nemovitostí. Pokud totiž chcete měnit topení ve starším domě, brzy zjistíte, že se jedná skutečně o nákladnou opravu, která vyžaduje rozkopání všech podlah. Zvažte, zda výhody podlahového topení skutečně mohou převážit nad touto poměrně značnou komplikací, nebo bude snadnější renovovat klasické radiátory.

Kolik to bude stát?

To je velmi individuální otázka. Je však třeba počítat s tím, že zateplení často vyžaduje investice v rámci stovek tisíc korun a málokdo má takové prostředky volně na účtu.

Řešením může být úvěr od Modré pyramidy. Pro jeho vyřízení není za splnění konkrétních podmínek potřeba dokládat příjmy, nevyžaduje se ručitel a celý proces je velmi rychlý a snadný. Půjčka na bydlení je investicí do budoucnosti a určitě se nejedná o zbytečné zadlužování. Informujte se o možnostech financování také na vaší pobočce Modré pyramidy.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

The author Dalibor Navrátil

Leave a Response