close

I když se to na první pohled může zdát hodně překvapivé, spousta lidí přechází ze sledování seriálů a televizních pořadů na čtení knih. Není se čemu divit, protože na scénáři některých programů zůstává rozum stát a rozumný člověk na ně nevydrží koukat moc dlouho. I proto se v mnoha domácnostech dnes nachází domácí knihovna.

Oproti tomu knížka vás prakticky nikdy nezklame, protože navíc dává průchod vaší fantazii. V předvánočním období je řada knih ve slevových akciích, takže jen málokterý knihomol odolá koupi nového kousku.

Kde knihy skladovat?

Patříte-li mezi velmi nadšené a vášnivé čtenáře, pak stoprocentně bojujete s problémem uskladnění vyšších desítek nebo nižších stovek kusů knih. S tímto problémem se v životě setkali snad všichni knihomolové, a přesto se většině z nich nepodařilo vymyslet efektivní řešení. Knihy se tak často válejí po všech různých poličkách, jsou na nočních stolcích a také v obyčejných skříňkách, kam byste za normálních okolností uskladnili třeba málo nošené oblečení. Takové zacházení si ovšem knihy určitě nezaslouží.

Stavba knihovny svémocí

Mnohem lepším řešením otázky uskladnění knih je výroba domácí knihovny. Pro některé z vás asi bude jednodušší zakoupení několika poliček v obchodě, nicméně pravý knižní nadšenec by si měl místo pro skladování svých skvostů sám vytvořit. Inspiraci hledejte především ve své fantazii a kreativitě. Obrovskou výhodou je, že na stavbu knihovny můžete využít staré bedýnky, palety nebo dokonce žebřík. Šikovnosti a originalitě se v tomto ohledu určitě meze nekladou.

Elegantnější řešení

Nicméně v malých bytech a rodinných domech není pořízení dalšího kusu nábytku asi tím správným řešením. Už takhle v těchto prostorách bojujete s nedostatkem místa a domácí knihovna by problém pouze zhoršila. V tom případě vám nezbývá nic jiného než přejít na elektronickou čtečku knih, do níž lze uložit stovky různých děl. Čtečka přitom není o nic větší než běžný tablet. Bohužel budete muset oželet skvělý pocit přetáčení papírových stránek.

Očekáváte-li před Vánocemi nával nových knih do vaší sbírky, pak vážně zapřemýšlejte nad stavbou knihovny. Významná díla se přeci nemají skladovat někde v koutě nebo na nočním stolku.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Tags : domácnostknihovna

The author Michaela

Leave a Response