close

Adventní čas právě zaklepal na dveře, a tak se všude kolem nás svítí svíčky a atmosféra Vánoc je na každém rohu. Chcete tuhle pohodovou atmosféru navodit i u vás doma? Udělejte při výzdobě pár kroků, se kterými dodáte domácnosti ten to pravé kouzlo svátků.

Winter festive background with burning candle and home decor details on blurred background with bokeh.

Kouzlo Vánoc ve vaší domácnosti určitě ocení každý člen rodiny, obzvlášť při společně stráveném čase o víkendech. Udělejte vaši domácí pohodu ještě větší, než kdykoliv předtím, a vykouzlete nádhernou atmosféru pomocí snadných triků, které vás možná jen nenapadnou.

Vnímejte všemi smysly

V domácnosti se budete cítit skvěle a pohodově jen tehdy, pokud nasajete atmosféru všemi smysly najednou. Zaměřte se tedy proto na zrak, sluch, čich i hmat a snažte se vymyslet nejrůznější kombinace. Díky nim dosáhnete toho nejkouzelnějšího duchu Vánoc.

Výzdoba, až oči přecházejí

Vánoční výzdoba je to, na co se těší dospělí i děti po celý rok. Všechno je zbarvené do jedné barvy, která vám Vánoce připomíná. Zkuste do interiéru zapojit také přírodní prvky, ty jsou letos velmi oblíbené, a navíc dodají vašemu domovu na útulnosti.

Nezapomeňte také na světýlka. Ztlumené hlavní světlo doplněné o světelné řetězy nebo stojací lampy dodají celému pokoji na útulnosti a pohodlí, vy se budete cítit mnohem více uvolněně. Skvělým tipem jsou samozřejmě i svíčky, které jsou úzce spojené s dalším smyslem — čichem.

Vůně Vánoc vás okouzlí

Zaměřte se na vánoční vůně, které doplní vaši domácí atmosféru. Tou nejlepší vůní je samozřejmě právě vyndané cukroví z pečící trouby, to však neznamená, že musíte péct po dobu celého adventu. Existuje mnoho vůní do aroma difuzéru, které připomínají linecké cukroví. Skvělým a voňavým doplňkem jsou ale také vonné svíčky, které dokreslí vánoční atmosféru.

Kupte si vonné svíčky s pomerančem a skořicí nebo například tu připomínající jehličí. Dobrou volbou jsou také různé dřevité vůně, které dodají na útulnosti. Pokud nechcete utrácet za leckdy drahé vonné svíčky, můžete vyzkoušet i mnohem levnější variantu.

Pořiďte si aromalampu na klasickou, čajovou svíčku. Do horní misky nakapejte buď aroma olejíček s oblíbenou vůní, nebo se podívejte do vaší kuchyně a použijte, co v ní najdete. Do vody můžete dát skořici s citronovou kůrou, jehličí nebo pomerančovou šťávu. Tento skvělý tip ženy používají i během roku pro ovonění celé domácnosti. Můžete vyzkoušet také nejrůznější bylinky – máta nebo levandule vám provoní interiér nejlépe.

Pusťte si pohodový podkres

Pokud zrovna společně nesledujete oblíbený vánoční film, zapomeňte na podkres v podobě klasických televizních zpráv. Místo toho si pusťte vánoční písničky a koledy, které celkově podpoří pohodovou vánoční atmosféru u vás doma. Takhle příjemně poslouží také praskání krbu, které si můžete pustit na jakékoliv podcastové platformě nebo přímo i s obrazem na televizi.

Kolem sebe mějte jen příjemné materiály

Na materiálech ve vaší domácnost skutečně záleží, vnímáte je totiž podvědomě, ale velmi bystře. Proto se o svátcích hodí měkké a teplé deky, nejhezčí jsou ty s vánočním vzorem. Mějte je vždy po ruce, hozené přes opěradlo pohovky. Uvidíte, že se do nich rádi zachumlají všichni a brzy si na tento komfort zvykne nejen manžel a děti, ale třeba i domácí mazlíček.

Důležité jsou i menší textilie, které ve vaší domácnosti používáte. Pořiďte například saténové ubrousky na slavnostní stůl a vyberte také vánoční ubrus z příjemného materiálu.

A co ten poslední smysl?

Nebojte, na chuť jsme rozhodně nezapomněli. Tu určitě potěšíte oblíbeným vánočním cukrovím, které bude stále připravené na konferenčním stolku pro potěšení mlsných jazýčků.

Pokud se zaměříte na všechny smysly a dáte jim prostor i ve vaší domácnosti, vaše Vánoce budou nezapomenutelné, útulné a pohodové.

Zdroj foto: www.freepik.com

Tags : chuťdomácnostteplo domovaVánocevůně

The author Michaela

Leave a Response