close
Doplňky do domácnosti

Přírodní prvky jsou trendem letošních Vánoc. Které nesmí chybět ani ve vašem domově?

Letošní vánoční trendy jako by kopírovaly tradice a historii českých svátků. V hlavní roli se nese nejen červená a zelená barva, do popředí se také dostávají přírodní prvky. Jak doplnit vaši domácnost o přírodní prvky a zachovat tak útulnost a styl v celém interiéru? Podívejte se na ty nejzásadnější dekorace a detaily.

V hlavní roli věnce

Věnce zkrátka neodmyslitelně patří mezi základní zdobné prvky adventu. Jako první vás v každé domácnosti přivítá věnec na dveřích, který je opatřený mašlí nebo jiným výrazným prvkem. Letos jsou v módě přírodní věnce z větví a jehličí. Ozdobit takový věnec můžete mechem, šiškami a výraznou červenou mašlí. Oblíbené jsou také věnce opticky rozdělené napůl. Jedna půlka je více zdobená, ta druhá naopak velmi chudá a holá. Takový kontrast působí velmi zajímavě.

Adventní věnec nesmí chybět na stole v žádné rodině. Zapalování čtyř svíček podle počtu adventních nedělí je krásná tradice, kterou rádi dodržují všichni a obzvlášť děti tuto událost milují. Ani na adventním věnci nesmí letos chybět přírodní prvky. Připravte tradiční adventní věnec z jehličí a klasickými svíčkami. Držte se zelených a červených tónů, pro doplnění můžete použít tyčinky skořice, usušené plátky pomeranče nebo šišky.

Jmelí je tradice

Ani ve vaší domácnosti by nemělo chybět jmelí zavěšené na viditelném místě. Tato větvička s bílými kuličkami přináší do vašeho domova radost a lásku. Navíc tradice praví, že pokud se dva zamilovaní pod jmelím políbí, jejich láska bude silná i v dalším roce.

Přírodní prvek můžete vedle jmelí také doplnit girlandou z chvojí. Jehličnaté větve jednoduše svážete pevným drátkem k sobě, tuto girlandu pak můžete umístit svisle podél dveří a ozdobit stejnými vánočními ozdobami, co použijete na vánočním stromku. Tato živá dekorace bude nejen krásná a originální, navíc vám provoní celý domov.

Slaměné ozdoby

S ozdobami ze slámy se dostanete zpátky do historie života našich babiček a vánočních svátků jejich času. Váš stromeček tak získá větší nádech tradice a Vánoce budou o to kouzelnější. Navíc dodržíte i trend přírodních prvků. Dnešní slaměné ozdoby jsou velmi nápadité, jsou pletené do tvarů hvězd, zvonečků i panenek.

Dřevěné kulatiny

Kulatiny ze stromů budou krásnou ozdobou každé komody či stolku. Stačí je dozdobit mechem, malými větvičkami s jehličím nebo svícnem s vonnou svíčkou. Velmi minimalisticky a vkusně vypadá kulatina pokrytá načechraným mechem spolu se světelným řetězem a malou dekorací soba či zasněženého domku.

Květiny sladíte s dekorací

Nádherným a živým doplňkem vánoční výzdoby jsou určitě pokojové rostliny. Stačí, když jim změníte obaly květináčů do vánočních barev a rázem vám pomohou vytvořit výzdobu v celém interiéru. Existuje také mnoho druhů květin, které se přímo hodí na vánoční svátky.

Mezi ně patří rozhodně jako favorit vánoční růže. Ta může být zbarvená do sytě růžové nebo něžné bílé až růžové. Tuto květinu můžete mít po celý rok, aby ale zbarvila své horní listy do vánoční červené, budete ji muset dát několik týdnů před svátky do úplné tmy. Bez přirozeného i umělého světla totiž dokáže zbarvit listy a udělat tak z vašeho domova skutečnou vánoční pohádku.

Další oblíbenou květinou o Vánocích je brambořík, zejména ten s červenými květy. Vypadá zajímavě a spolu s vánočním řetězem bude ladit s celou vaší atmosférou o svátcích. Podobně, avšak o něco exotičtěji, bude působit i vánoční kaktus, který barví květy na koncích šlahounů do ruda nebo růžova.

Ať už zvolíte jakoukoliv podobu přírodních prvků, vaše Vánoce dostanou nový rozměr a vy si vychutnáte letošní výzdobu zase o trochu jinak.

Zdroj foto: www.freepik.com

Tags : dekoracepřírodní prvkytradiceVánoce

The author Michaela

Leave a Response