close
Praktické tipy

Máte blechy v domácnosti? Zbavte se jich rychle a jednou pro vždy

Škůdci jsou pro každou domácnost velkým strašákem, se kterým se nechce potkat žádná hospodyně. A není divu. Přítomnost blech, švábů nebo jiného hmyzu a parazitů představuje obrovský problém s vyčištěním celé domácnosti. Abyste si nemuseli platit drahého deratizátora s chemickými přípravky, zaměřte se na prevenci a také na důkladné čištění domácnosti.

Blechy jsou možná nejhorší

Mezi ty nejvíc otravné parazity, kteří mohou napadnout vaši domácnost, rozhodně patří blechy. Ty totiž kromě vlastní existence ničí život všem kolem svým kousáním. Svědění a možná alergie může nastat nejen u zvířat, ale také u lidí. A zbavit se jich vyžaduje systematické likvidování všeho, kde by se blecha mohla vyskytovat.

Vinu hledejte u zvířat

Máte domácí mazlíčky, kteří se rádi prochází po zahradě nebo dokonce i mimo váš pozemek? Pak máme asi viníka výskytu blech! Právě domácí zvířata jsou takřka pokaždé ti, kteří vám do domácnosti blechy přinesou a dál je roznáší. Proto se nejdříve pusťte do odblešení domácích zvířat, jedině tak zamezíte dalšímu šíření.

Ze všeho nejdříve je potřeba mazlíčka vykoupat a důkladně použít speciální přípravek proti blechám. Po vykoupání se blech zbavíte vyčesáváním. Pro prevenci můžete pořídit obojky proti blechám, ty se prodávají pro kočky i psy.

Pravidelný úklid je základem

Čistá domácnost je půl zdraví. Ne nadarmo se toto pořekadlo říká napříč všemi generacemi. Pokud se chcete zaměřit na úklid proti blechám a zamezit jejich šíření, musíte úklid směřovat zejména na měkké textilie. Matrace, polštáře, povlaky nebo koberce jsou ideálním domovem každého parazita.

Pokud budete pravidelně vysávat koberce, čistit matrace a prát veškeré povlaky a polštáře, můžete minimalizovat jejich výskyt takřka do nuly. Největších problémem jsou právě bleší vajíčka, která se nachází v těchto textiliích. Zaměřte se také na veškeré menší škvíry, například mezi díly matrace nebo sedací soupravy. Tam se mohou vajíčka nacházet také.

Chemie blechy zabije

Stále se vám nedaří se blech zbavit úplně? Pak je na čase si vzít na pomoc nějaký drastičtější přípravek na hubení parazitů. Přípravky proti blechám se prodávají ve sprejích i dýmovnicích. Pomocí dýmovnice vytvoříte v celé místnosti suchý kouř, který se dostane do všech míst, kde se blechy mohou nacházet. V kouři se nachází insekticidy, které perfektně hubí veškeré parazity. Při použití tohoto přípravku by se v místnosti rozhodně neměl nikdo nacházet, nejlépe byt opusťte na celý den. Nezapomeňte ani na domácí mazlíčky, kteří by se kouře také neměli nadýchat.

Existuje i přírodní varianta

Pokud vám není příjemné používat takové drastické, chemické přípravky, můžete zkusit i přírodnější variantu. Repelenty na bázi přírodních prvků si můžete koupit nebo vyrobit v pohodlí domova. Zejména se jedná o vůni eukalyptu a další vonné éterické oleje, které paraziti přímo nesnáší. Tyto vonné oleje nebo odvary můžete přidat do pračky spolu s prádlem nebo dokonce do vědra s vodou při vytírání.

Některé přírodní odvary můžete použít také na tělo domácích mazlíčků. Takový přírodní repelent pak vašeho mazlíčka dobře ochrání před dalšími blechami.

A co když se stále nedaří?

Je možné, že se přes veškerou snahu objevují další a další blechy. S největší pravděpodobností se bude jednat o hnízdo, ze kterého se líhnou a vy jej nemůžete objevit. V takovém případě bude zapotřebí kontaktovat specialistu, který si s blechami poradí za vás. Deratizátor přijede k vám domů, počítejte s tím, že se celá rodina budete muset vystěhovat až na dva dny. Počítejte s vyšší cenou této služby, můžete se však spolehnout se stoprocentním výsledkem a blechám tak můžete dát sbohem jednou pro vždy.

Zdroj foto: www.freepik.com

Tags : blechydomácnostHmyzzvířata

The author Michaela

Leave a Response