close
Komerční články

Vrtaná studna zajistí nejen kvalitní vodu, ale také možnost tepelného čerpadla

studna

Poslední roky ukázaly, že být zcela závislý na dodávkách vody, plynu a elektřiny může být značně nevýhodné. Ve chvíli, kdy ceny začnou nekontrolovaně růst, nemáte jinou možnost než platit stále vyšší a vyšší platby, protože prostě nemáte jiný zdroj. Proto se stále více lidí snaží aspoň do jisté míry směřovat k energetické nezávislosti. Výhodou je nejen úspora peněz, ale samozřejmě také určitá jistota, když se hlavní dodávky zastaví, přeruší nebo značně zdraží. Zdroj kvalitní pitné vody zajistí vrtaná studna.

Proč vybrat vrtanou studnu?

Zásadní výhodou je především použití moderní technologie, která zaručuje velmi rychlou realizaci celého projektu. Na zdroj kvalitní podzemní vody tak můžete být napojeni za velmi krátký čas a velmi efektivně. Vrtání studní na klíč je tak nejsnadnější variantou, jak získat přístup k vodnímu zdroji, ale umožní také budoucí zapojení tepelného čerpadla voda-voda, které je mnoha odborníky považováno za to vůbec nejefektivnější. Takové vrty se provádí do značných hloubek, a proto je nezbytné využít k tomu moderní techniku a odborné pracovníky. Nejprve se obvykle provede prohlídka pozemku, zhodnocení vlastností pramene, následně návrh realizace a vyřízení všech zákonných požadavků.

Obraťte se na odborníky

Zajištění takového vrtu vyžaduje vyřízení stavebního povolení, což není vždy zrovna lehký proces. Proto se skutečně vyplatí obrátit se ohledně realizace na společnost, která za vás zajistí také vyřízení stavebního povolení a celkovou realizaci. Ideální je proto oslovit společnost, která zajišťuje komplexní služby od začátku až do konce. Doporučit můžeme společnost Studny Artex, která se vrtání studen a vrtů pro tepelná čerpadla věnuje již od roku 2001. Sídlo mají sice v Polné na Vysočině, ale působí po celé České republice. Prohlédněte si nabídku jejich služeb na webu www.studny-artex.cz. Vrtané studny nejsou zdaleka tím jediným, co vám mohou nabídnout. Související služby jako tepelná čerpadla a jejich instalace jsou taktéž jejich oborem.

Zdroj obrázku: Studny Artex

The author Dalibor Navrátil

Leave a Response