close
zahradni-posezeni

Abyste mohli v letních měsících zahradu naplno využívat, neobejde se bez kvalitního zahradního nábytku. I malé posezení dokáže zahradu proměnit v prostor klidu, odpočinku a pohody. Zjistěte, jak vybrat kvalitní zahradní posezení a inspirujte se pro vylepšení vaší zahrádky.

Co pořídit?

Nejjednodušší volbou mohou být klasické zahradní sety. Jsou v jednom stylu a obvykle zahrnují základní vybavení, jako jsou zahradní křesla, stolek nebo pohodlné židle. Máte tak jistotu sladěného nábytku bez nutnosti trávit čas s kombinováním jednotlivých kusů zahradního nábytku. Možná ale nemáte prostor na celý set nábytku, a pak je potřeba vybírat jednotlivě a pamatovat na rozměry, aby nebyl celý prostor zahrady zaplněný nábytkem.

Skutečné pohodlí

Těm, kdo nemusí s místem šetřit, lze rozhodně doporučit zahradní pohovky, případně pak i zahradní lehátka. Ty poskytují maximální komfort a ideální mohou být třeba k bazénu. Zejména u pohovek je třeba zvážit jejich odolnost vůči vnějším podmínkám. Venku přeci jen občas zaprší, navíc na nábytek celodenně svítí, a je tedy nutné vybrat materiál, který těmto vnějším vlivům spolehlivě odolá.

Materiál hraje zásadní roli

Velmi oblíbeným materiálem je ratan. Ten se pyšní především nízkou hmotností, takže jej lze snadno přemístit, či rychle sklidit. Mezi nevýhody nicméně může patřit nižší životnost. Vždy záleží na konkrétním výrobci, ale stěží lze očekávat, že vydrží tolik jako masivní dřevo.

Dalším typickým materiálem je plast, který je podobně jako ratan velmi lehký, navíc je zcela bezúdržbový a déšť či vlhkost pro něj neznamenají žádný problém. Výhodou bývá i nízká cena, ale může být náchylnější k opotřebení a samozřejmě ne vždy na první pohled působí esteticky. Zásadní je ale vždy vaše osobní preference a samozřejmě i rozpočet.

Vyberte si svůj zahradní nábytek ještě dnes

Léto klepe na dveře, a proto není radno s výběrem otálet. Na webu https://www.iodesign.cz  najdete širokou nabídku různorodého zahradního posezení, které perfektně vylepší vaši zahradu a připraví ji na letní sezonu plnou setkávání s přáteli, aktivního pobytu venku a grilování.

Zdroj náhledové fotografie: Unsplash.com

The author Dalibor Navrátil

Leave a Response