close
Bezpečnost v domácnosti

Trezor by měl být v každé domácnosti. Ochrání nejen hotovost, ale i další cennosti

trezor

Každý z nás má doma nějaké cennosti – může jít o nezbytnou hotovost, ale také šperky, důležité dokumenty, nebo jednoduše cokoliv, co považujeme za hodnotné. Rozhodně není rozumné takové věci přechovávat někde po šuplíkách, ve skříních nebo snad pod matrací. Trezory na peníze a další cennosti nabízí ideální řešení, jak ochránit hodnotné věci a zajistit jim bezpečný úkryt, kde budou chráněny nejen před odcizením, ale i před poškozením či vlivem nečistot.

Jak využijete trezor v domácnosti?

Trezor si možná většina z nás spojí s bankou nebo nějakou jinou finanční institucí. Domácí trezor na peníze by však měl být součástí každé domácnosti. Může být i malých a kompaktních rozměrů, aby se vešel skutečně kamkoliv. Díky trezoru bude vaše hotovost a další cennosti vždy v bezpečí a chráněna.

Bohužel totiž platí, že cokoliv není uschované v bezpečném a ideálně i certifikovaném a kvalitním trezoru od spolehlivého výrobce, je nutně vystaveno riziku odcizení v případě, že dojde k vloupání. To však není zdaleka vše – nemusí jít nutně o zloděje, ale k některým dokladům by například neměly mít přístup ani děti, nebo jiní členové vaší domácnosti.

Jaký trezor vybrat?

Především je třeba myslet na to, aby domácí trezor splňoval potřebné bezpečností prvky. Měl by být vyroben z určitých materiálů a mít přesně specifikované vlastnosti tak, aby nebyl jen líbivou schránkou, ale skutečně dokázal odolat snaze někoho cizího dostat se dovnitř. Skvělou možností je například tento trezor: https://www.klicovecentrum.cz/produkt/trezor-mysafe/. Je malinký, nenápadný a vypadá i velmi stylově a designově, takže snadno zapadne do každé domácnosti a nebude vůbec působit rušivě. Pamatujte, že vůbec není nutné pořizovat nějaké obří „krabice“, úplně postačí malý trezor na peníze, který je ale kvalitní a osvědčený.

Nejsnazší je si nejprve sepsat všechny věci, které chcete do trezoru uložit, a pak již snadněji odhadnete potřebnou velikost. Co se týče ceny trezoru, myslete na to, že do něj budete dávat vaše nejhodnotnější věci – proto by tomu také měla odpovídat cena. Ta se odvíjí především od bezpečnostní třídy trezoru.

Zdroj náhledové fotografie: pixabay.com

The author Dalibor Navrátil

Leave a Response