close

Ať už jde o nemovitosti nebo pole, svůj majetek se snažíme chránit různými způsoby před nechtěnými vetřelci jako jsou zvířata nebo zloději. Dnes vám poradíme, jak správně ohraničit svůj pozemek oplocením, které by nemělo splňovat pouze pevnostní ale i dekorativní funkci vaší zahrady.

Při každém stavebním zásahu si musíme, bez ohledu na jeho rozměry, naplánovat postup a počítat s možnými komplikacemi, které mohou nastat. Rekonstrukce nebo výměna plotu patří mezi ty nenáročnější úpravy, ale přece jen třeba paměť, že i jím dokážete esteticky vyzvednout budovu, kterou ohraničuje nebo mezi těmito dvěma stavbami vytvořit kontrastující nesoulad, který nebude bít do očí jen vám, ale celé ulici. Na co se tedy zaměřit aby při obnově oplocení nevznikly žádné problémy?

shutterstock_112588013 (1)

Předtím, než sáhnete po tužce na podrobné rozložit plánu, ujistěte se, zda jste právě vy vlastníkem, protože by mohlo dojít k nedorozumění a vy byste se mohli dostat do zbytečného konfliktu se sousedy. Proto je třeba mít jasno v územních věcech a bydlících kolem upozornit na uskutečňující se přestavbu, kterou můžete začít jen s jejich oficiálním souhlasem.

Co se týče samotné tvorby plotu máte dvě možnosti. Pustit se do toho na vlastní pěst, nebo to nechat na profesionály. Před zahájením výstavby odstraňte faunu jako jsou květinové záhony či okrasné keře, které by při kopání základů překážely. Když nejste napevno rozhodnutí, jaký typ a styl brány by měl krášlit váš pozemek, s jejím vyhotovením byste se neměli spěchat. Případně oslovte zkušeného architekta, který pomůže vyřešit vaši dilema a dopřává vašemu domku to pravé ohraničení.

The author mata.l

Leave a Response