close

Není moc příjemné vrátit se domů z práce a jen co otevřete dveře, ovane vás nepříjemný zatuchlý zápach vaší domácnosti, kterého se ale snadno můžete zbavit. Jak?

Co způsobuje zatuchlý zápach?

Zatuchlý zápach je způsoben růstem plísní. Spóry plísní jsou přítomny všude, a když se usadí v přívětivém vlhkém prostředí, začnou se množit a vypouštět plyny, které dokáže náš nos detekovat formou zatuchlého zápachu.

Najděte zdroj zatuchlého zápachu

Dokud nezjistíte zdroj zatuchlého zápachu, nikdy se ho nebudete moci zbavit. Začněte hledat v oblastech, které jsou často teplé a vlhké, jako je koupelna, kuchyně, prádelna a podobně.

Opravte zdroj plísní

Abyste dostali zatuchlý zápach pod kontrolu, opravte všechny netěsnosti, které najdete. V oblastech s nadměrnou vlhkostí nainstalujte větrací ventilátory, umístěte odvlhčovače a větrejte.

Odstraňte plíseň

Když uvidíte známky plísně, je důležité se jich zbavit. Můžete zkusit použít například Savo na plísně nebo bílý ocet v kombinaci s jedlou sodou.

Zvyšte cirkulaci vzduchu

Ať už najdete viditelné známky plísně, nebo ne, zatuchlý zápach signalizuje, že potřebujete zvýšit cirkulaci vzduchu v domácnosti. Ideálním řešením je časté větrání.

Čisté koberce a čalouněný nábytek

Hloubkové čištění koberců a čalouněného nábytku vás zbaví spór plísní a osvěží domov. Ujistěte se, že všechno dobře vyschlo.

Vyčistěte a ukliďte každý prostor

Stohy papírů a knih mohou také zachytit vlhkost a způsobit zatuchlý zápach. V tomto případě doporučujeme důkladný úklid.

Nainstalujte odvlhčovač

Vzhledem k tomu, že plísně potřebují ke svému růstu vlhkost, snížení vlhkosti v domácnosti může zabránit množení se plísní. Proto je dobré investovat do kvalitního odvlhčovače.

Přidejte absorbéry zápachu

Komerční pohlcovače pachů na bázi aktivního uhlí jsou ideální pro zavěšení ve skříních nebo prostorech, kde chybí dobrá cirkulace vzduchu.

Přidejte příjemné vůně

Jakmile se zbavíte plísně, můžete svou domácnost vybavit různými vůněmi – vonné tyčinky, svíčky, difuzéry apod.

Potýkáte se se zatuchlým zápachem? A jak s ním bojujete?

Zdroj foto: pixabay.com

Tags : domácnostplíseňzápach

The author Michaela

Leave a Response