close

Jaro se blíží a přemýšlíte, jakými rostlinami vybavíte svou zahradu? A co takhle okrasné trávy? Ty udělají jak parádu, tak vám poskytnou požadované soukromí, pokud je tedy vysadíte tam, kde potřebujete. Nechte se inspirovat následujícími tipy.

Ozdobnice čínská

Rostliny s pestrými listy — listy s vícebarevným vzorem — jsou mezi zahradníky poměrně oblíbené. Listy ozdobnice čínské přidají zahradě na vizuální zajímavosti. Díky tomu, že tato tráva dorůstá klidně i jednoho metru, poskytne vám tak větší soukromí od sousedů. Proto je tedy vhodná na výsadbu živého plotu.

Kortaderie dvoudomá


Odrůda trávy Kortaderie dvoudomá roste v trsech, které mohou dosáhnout výšky až 120 centimetrů. Tato tráva je odolná vůči suchu a také velmi nenáročná. Pokud byste však hledali odolnější verzi této trávy, doporučujeme sáhnout po trávě s názvem Třtinovec jižní.

Třtina

Tato rákosovitá tráva může být nejen ozdobou ve vaší zahradě, ale je také velmi nenáročná na pěstování. Vyznačuje se svými pevnými stébly připomínající peříčka. Dorůstá výšky až 130 centimetrů, takže je naprosto ideální pro výsadbu k plotu.

Muhla mexická

Další kráskou mezi trávami je tato růžová chlupatá tráva, která je oblíbená už kvůli své nenáročnosti. Tráva dosahuje až 120 centimetrů, proto je vysazována tam, kde je potřeba jakéhosi zastínění.

Dochan psárkovitý

Dochan psárkovitý je přesně tou trávou, která dodá vaší zahradě třešničku na dortu díky svému elegantnímu vzhledu. Této rostlině se nejlépe daří na přímém slunci, roste v trsech, které jsou dosahují i 120 centimetrů. Dospělým rostlinám stačí občasná zálivka.

Novozélandský len

Charakteristické pro Novozélandský len jsou jeho zelené listy, jejichž okraje jsou lemované bílými liniemi. Rostlina je vhodná jak do exteriéru, tak do interiéru, a svou výškou může přesáhnout i 180 centimetrů. Novozélandský len patří mezi nejuniverzálnější trávy, kterou nemůžete nic pokazit.

Zdroj foto: pixabay.com

Tags : okrasné trávytrávy

The author Michaela

Leave a Response