close

[dropcap] K [/dropcap] oupili nebo pronajali jste si malý byt, kam potřebujete vměstnat všechen potřebný nábytek, oblečení, nebo nezbytné drobnosti, bez kterých by to nebyl domov? A zároveň chcete, aby byt působil vzdušně a příjemně? Máme pro vás několik rad, kterých pokud se budete držet, budete mít praktický a moderní byt, z jehož prostoru získáte maximum. V každém případě je vhodné prostor co nejvíce zvětšit. To znamená zrušit příčky a otevřít opticky prostor posuvnými skleněnými dveřmi, jinou barvou stěny nebo třeba paravánem. Koupelnu můžete místo klasické zdi oddělit od bytu luxfery. Dalším trikem jsou niky a vestavěné skříně, které ušetří spoustu místa a zároveň vytvoří tolik potřebný úložný prostor. Velké firmy vyrábějící nábytek jsou přímo mistry v různých zlepšovácích, které rádi aplikují i na kuchyňské linky. Tím jsou třeba zásuvné moduly, kde se varná deska přes den schová do těla linky a může sloužit i jako víceúčelový stůl. Samozřejmostí jsou už i skládací židle a multifunkční skříně.

shutterstock_133403687

Dobré spaní je základ

Co se týče spaní, to je základem všeho. Zde je tedy dobré investovat do kvality. Pokud vám v bytě schází prostor, řešením je rozkládací pohovka s úložným prostorem, která přes noc slouží jako postel. Zde skutečně vybírejte pečlivě kvalitu a materiál provedení. Je možné zakoupit i lůžka, která se dají ukrýt sklopením do obývací stěny, nebo, pokud máte byt s vysokým stropem, umístit postel do „druhého patra“.

Jak vybrat správný nábytek?

Určitě se vyhýbejte robustním, velkým kusům nábytku. Myslete i na snadnou manipulaci, tedy vybírejte nábytek lehký, ideálně s kolečky, abyste ho mohli snadno uzpůsobit podle potřeby. Pokud nemůžete žít bez svých knížek, volte prosklenou knihovnu, která opět opticky zvětší prostor. Ideální barvou pro menší byty je bílá, která by měla být základem, a pokud máte rádi barvy, vybírejte je do nápaditých doplňků, které celý byt rozzáří. Nebojte se také inspirovat na internetu návody na renovaci nábytku, které vám můžou ušetřit mnoho peněz a budete mít pocit z dobře vykonané práce.

Tags : Malý bytzařízení bytu

The author Stefan Tichy

Leave a Response