close

Ten byt je sice velikosti pánského kapesníku, ale je to vaše první samostatné bydlení, tak jste ochotni nějakou tu chybičku přehlédnout. Bydlení v garsonce nemusí být katastrofa, pokud k zařizování přistoupíte kreativně.

Někdy si člověk nemůže moc vybírat. Je to většinou finanční situace, co nás nutí dělat kompromisy a místo prostorného světlého 2 + 1 si pronajímáte maličkou garsonku do níž denní světlo jen rozpačitě vchází malinkým okýnkem. Kde, když se otočíte v miniaturní kuchyňce, ocitnete se v ložnici. A na obývák zbývá tak metr na metr.

Garsonka je pro jednoho, dva už trpí ponorkou

Jestliže plánujete bydlení s partnerem, porozhlédněte se raději po větším bytečku, kde jsou mezi místnostmi nejméně jedny dveře. I v tom nejkrásnějším vztahu nastanou chvíle, kdy nutně potřebujete trochu soukromí, a obsadit pro ten případ malinkou toaletu je dost nešťastné řešení.

Pokud ale v garsoniéře budete bydlet sami, dá se i maličký byt přizpůsobit všem vašim požadavkům a rozdělit do jednotlivých zón, které spolu sice splývají, ale každá si zachovává svou autonomii.

Tipy na zařízení garsonky pro vaši inspiraci

Kde je vůle, tam se daří vyřešit cokoliv, i rozmístění nezbytného nábytku v malém bytě. Aby nakonec nepůsobil jako skladiště, volte nábytek skládací nebo multifunkční. Pokud jde o spaní, dnes jsou naštěstí k dispozici kvalitní sedací soupravy, na nichž se po rozložení vyspíte opravdu pohodlně. Jestliže je vaše garsonka přece jen trochu větších rozměrů, můžete ložnici od zbytku opticky oddělit závěsem nebo alespoň paravánem. Pak v obývací zóně postačí jen pohodlné křesílko.

Velkou výhrou je možnost nechat si vyrobit nábytek na zakázku, tak můžete jídelní stůl doplnit poličkami na bocích a ušetřit místo, které by zabrala jedna komoda. A pojízdný kontejner se šuplíky z něj zároveň udělá pracovnu. Vestavěné skříně zase využijí každé možné místo a to až ke stropu, navíc můžete objednat nábytek s menší hloubkou. Pokud neplánujete komplikované vaření, může být originálním řešení minimalistická kuchyňka uzavřená do skříně.

Tags : bydlení v garsoncegarsoniérajak zařídit garsonkuMalý byt

The author Jana Kováčová

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response