close
Komerční články

Co by měly splňovat kvalitní dveře do bytu, nebo do garáže?

Plánujete stavbu nemovitosti, nebo její rekonstrukci? Pokud ano, nezapomínejte na místa, kterými se bude do vaší nemovitosti vcházet, nebo vjíždět. Máme na mysli dveře, popřípadě garážové brány. Pokud jste nad vhodným řešením doposud nepřemýšleli, podívejte se s námi na to, co by daná varianta měla splňovat.

Bezpečnost

Dnes, více než kdy jindy, hrozí problém s tím, že se do vaší nemovitosti dostane nezvaný host v podobě zloděje. Když pomineme okna, tak tím místem kudy se může do nemovitosti dostat jsou právě vrata garáže, nebo se jedná o vaše dveře. Proto by měly obě tyto součásti nemovitosti splňovat vysoké požadavky na kvalitu. A to s ohledem na riziko:

  • Vyražení.
  • Vypáčení a vylomení.
  • Poškození a narušení.

Jednoduchost používání

Pokud jde o dveře, je celkem jasné, že ty by se vám měli otevírat celkem jednoduše a bez problémů. Vliv na to má především jejich váha, stejně jako použité kování. Podívejme se proto spíše na to, co nabízejí moderní garážové brány. Zde už není nic neobvyklého motorový pohon, kdy je možné vjezd do garáže otevřít bez jakéhokoliv vynaložení síly. A díky modernímu ovladači také jednoduše na dálku, kdykoliv budete domů přijíždět, nebo budete ze své garáže také vyjíždět.

Tepelná izolace

Mluví se o ní stále častěji. A to z důvodu, že právě úniky tepla se mohou negativně podepsat na tom, kolik zaplatíte za vytápění. Rizikovým místem, kudy může teplo unikat, je právě oblast dveří, stejně jako se jedná o vrata vaší garáže. I proto je na místě hledět také na tento parametr. Základem je kvalitní provedení, které dokáže eliminovat možný prostup tepla. Dále je na místě hledět na dokonalou těsnost. Ta je ovlivněna hlavně správností instalace a také správností rozměrů, které by měly vždy naprosto přesně sedět. Jedině tak nevniknou ona kritická místa, které budou celkovou kvalitu izolace budovy narušovat.

admin

The author admin

Leave a Response