close
Komerční články

Jak ušetřit místo ve vašem bytě? Dodržujte tyto rady

Žijete v bytě, který vám zatím připadá dostatečně velký a vyhovující? Počkejte za pár let. Přijde vám, že se i o několik metů čtverečných zmenšil a vám zde dochází volné místo. Pokud daný problém nechcete v budoucnu řešit, je vhodné myslet na co nejvyšší úsporu prostoru už nyní. Jak na to? Několik konkrétních a osvědčených tipů vám poradíme.

Kupujte kombinované spotřebiče

Velký prostor ve vašem bytě rozhodně zaberou spotřebiče. Pokud je vaším cílem budoucí úspora místa, nemusíte mít a každou věc samostatný spotřebič. Existují totiž i takové, které jsou kombinované. Jako ideální příklad dokážou posloužit testy praček. Řada modelů totiž nenabízí jenom svou klíčovou funkci. Jsou i takové, které jsou kombinované se sušičkou. To pro vás v praxi znamená, že nemusíte kupovat zvlášť pračku a zvlášť sušičku, jelikož pořídíte kombinaci. Úspora místa je zaručena. I zde samozřejmě můžete hledět na všechny podstatné vlastnosti, jako je:

  • Energetická třída
  • Funkce a programy
  • Celková kapacita

Čím vyšší, tím lepší

Nyní se podívejme také na segment nábytku. Ten má funkci nejenom estetickou, ale také praktickou. Nábytek je naprostým základem úložných prostorů v každém bytě. Na co myslet a hledět při jeho výběru? Jsou to samozřejmě jeho rozměry. Zde platí jedno pravidlo. Čím bude vyšší, tím lépe. Platí to hlavně u komod, stejně jako u různých skříní. U těch vůbec nevadí, pokud budou až ke stropu. Proč? Získáte tak dostatečný vnitřní objem, přičemž daná skříň nemusí zabírat nijak výraznou část podlahové plochy. Dostatek prostoru zajistíte větší výškou, která vám nijak překážet nebude.

Vyplňte prázdná místa

Jakmile v interiéru, tedy ve vašem bytě vzniknou takzvaná hluchá místa, je to velký problém. Zůstávají nevyužita a to může celkově snižovat prostor. Příkladem může být koupelna. Máte zde připravený výklenek? Potom se podívejte na testy sušiček a rozměrově vyberte takovou, která do něho přesně zapadne. To stejné platí i o samotném výběru pračky. Podobné to může být na vstupních chodbách, kde by dostupný prostor měla do posledního centimetru kopírovat vestavěná skříň.

Vytvářejte neviditelné úložné prostory

Šetřit místo můžete i tím, že váš byt budete mít plný úložných prostor, které nebudou na první pohled vidět. Každý ví, že klasikou jsou již zmíněné skříně, nebo komody. V bytě však můžete mít i řadu neviditelných úložných prostorů, kam snadno umístíte všechny své věci. Ty díky tomu nebudou nikde překážet. Zajímá vás několik takových příkladů? Stačí, když pořídíte:

  • Postel s úložným prostorem
  • Gauč s úložném prostorem
  • Taburety nebo podnožky úložným prostorem

Při vybavování bytu přemýšlejte

Mnoho lidí dělá tu chybu, že jednotlivé prvky vybavení bytu umístí tam, kam se jim zlíbí. Nejenom, že mohou vznikat již míněná nepříjemná zmíněná hluchá místa. Problémem může být i to, že vlivem špatného rozložení ztrácíte několik čtverečných metrů podlahové plochy. Nehledě na to, že byt může i opticky působit stísněným dojmem. Správným postupem je využít různé počítačové programy, ve kterých si můžete optimální rozložení nejenom nábytku snadno navrhnout.

Méně znamená více

Toto známé pravidlo lze aplikovat i na situaci spojenou s tím, kdys se rozhodnete ve svém bytě šetřit své místo. Ne vždy musí být jeho součástí vše, na co si vzpomenete. Méně jednotlivých věcí znamená, že získáte více volného místa. U řady věcí navíc platí, že jejich nákup není vůbec promyšlený. Jedná se o takzvaný impulsivní nákup. Daná věc je následně použita jenom několikrát. Ztrácí tak svůj původní praktický význam a reálně pouze zabírá volný prostor. Čím méně takových věcí budete pořizovat, tím pro velikost vašeho bytu lépe.

admin

The author admin

Leave a Response