close

Přestože si některé omáčky bez rýže ani neumíme představit, je její spotřeba u nás na hodně nízké úrovni. Přitom je to škoda, je hodně bohatá na sacharidy, bílkoviny i minerály. Když k tomu ještě připočítáme lehkou stravitelnost a obsah vitamínů B1, B2 a B3, jistě vám bude hned jasné, co stojí za  tajemstvím dlouhověkosti a vitality obyvatel Číny a Japonska.

Možná, že za nižší konzumací rýže u nás stojí to, že ji neumíme dobře připravit. Obvykle koupíme tu ve varných sáčcích, málokdo ji aspoň dusí v troubě pod pokličkou. Když to ale zkusíte v rýžovaru, názor na rýži určitě definitivně změníte.

Proč si pořídit rýžovar

Jestli jste si dali někdy v poslední době v restauraci rýži a neobvykle dobře chutnala, nejspíš si šéfkuchař prosadil do kuchyně elektrický rýžovar. Díky němu dokáže z každého druhu rýže vykouzlit zdravou a hlavně chutnou přílohu.

Navíc si většina elektrických rýžovarů s vařením rýže poradí automaticky, vy si jen navolíte své požadavky. Vaření rýže je tak naprosto bez práce a výsledkem je příloha, kterou si brzy celá rodina oblíbí.

Jaké funkce má elektrický rýžovar

Pokud vám stačí jen obyčejný rýžovar, který prostě jen uvaří rýži, asi vám postačí levnější varianta bez sofistikovanějších funkcí. Jestli patříte mezi náročnější spotřebitele, je dobré si zjistit, co všechno mohou rýžovary také umět.

Keep warm je funkce, která udrží uvařenou rýži teplou, aniž by ji rozvařila. Každý přístroj má tuto funkci nastavenou jinak, ale obvyklá doba je mezi 5 – 12 hodinami, kdy zůstává rýže dostatečně teplá pro podávání.

Časovač umožňuje nastavit si dobu, kdy chcete mít rýži hotovou, tedy (podobně jako u praček) nastavit si opožděný start na dobu 15 – 30 minut před požadovanou dobou.

Způsob uvaření rýže si na dražších modelech můžete také nastavit, takže vám ji rýžovar připraví sypkou jako přílohu nebo vlhčí pro přípravu sushi. Prostě tak, jak ji máte rádi.

Funkce pro bezpečí uživatele jsou stejně důležité. Například všechny rýžovary by měly mít otvory v poklici, kudy může unikat pára a nevytvářet tak přetlak. Dražší modely navíc mají pojistku, která při zjištění nedostatku vody hrnec vypne. Také případné vypnutí při přehřátí hrnce je zajištěno.

Tags : automatický rýžovarelektrický rýžovarhrnec na přípravu rýže
JanaPK

The author JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy. Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Response