close

Nejenom ta tepelná, nebo zvuková. Když se mluví o stavbě domu, je třeba myslet také na kvalitní hydroizolace. Ta zamezuje především zatékání vody, která by mohla způsobit mnoho problémů. Podívejte se s námi, kde jsou ta základní místa, která nepodceňovat.

Hydroizolace bazénu
Hydroizolace bazénu

Stavba jako taková

Nejprve se podívejme obecně, a to na stavbu jako takovou. Jsou hned dvě riziková místa, která je třeba kvalitně izolovat. Jedno je nahoře a druhé je dole. A na obou pomůže hydroizolace. V obou případech zamezí, aby se voda dostávala do interiéru a zde následně způsobovala vyšší vlhkost, ale i plísně na stěnách, nebo dokonce škody. A to není nic, co by obyvatel nemovitosti chtěl v rámci bydlení riskovat. A o jakých konkrétních částech mluvíme?

  • Spodní stavba
  • Střecha
  • Interiér domu

Ano, i na ten je nutné se v případě tohoto typu izolace konkrétně zaměřit. Podívejme se společně na to, co máme na mysli. Jistě nepřekvapí, že mluvíme o místnosti, kde je výskyt vlhkosti a vody brán a něco běžného. Proto je třeba hydroizolace koupelny. Díky tomu eliminujete, že by voda doslova zatékala do nežádoucích míst, kde by působila mnohé potíže jak v nejbližší době, tak i v budoucnu. Je pochopitelné, že nejrizikovějšími místy jsou oblasti okolo van, oblasti okolo sprchových koutů, ale třeba místa kolem umyvadel.

Venkovní prostory

Takové, které jsou však se stavbou přímo spojeny. Máme na mysli tolik populární terasy a pergoly, které lákají a možnost trávit čas venku, ale přitom stále v těsné blízkosti daného domu. I tady je třeba myslet na kvalitní hydroizolaci. Důvod je jasný. Jde o venkovní prostor, na který pochopitelně působí povětrnostní vlivy. A těmi je jak klasická vzdušná vlhkost, tak je to také déšť, stejně jako to může být i sníh. Vhodná izolace výrazným způsobem prodlouží samotnou životnost této konkrétní stavby – tedy lépe řečeno přístavby.

 

Tags : hydroizolace
Jaroslav

The author Jaroslav

Leave a Response